Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YÖK Başkanı Saraç: “Aydıntepe Ve Demirözü’nde Yüksek Okul İçin Her Şey Olumlu”

Giriş Tarihi: 8.5.2015 20:38 Güncelleme Tarihi: 8.5.2015 23:00
YÖK Başkanı Saraç: “Aydıntepe Ve Demirözü’nde Yüksek Okul İçin Her Şey Olumlu”
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, yüksek okul yapılması öngörülen ’un Aydıntepe ve Demirözü ilçelerinde incelemelerde bulundu.
YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, 22. Türkiye İlahiyat Fakülteleri Dekanları Toplantısı’na katılmak üzere Bayburt’a geldi. Bayburt Üniversitesi tarafından YÖK’e teklifi yapılan iki ilçeye yüksek okul için fiziki yer tespitini yerinde yapmak için iki ilçeyi de ziyaret ettiğini dile getiren YÖK Başkanı Saraç, izdlenimlerinin olumlu olduğunu kaydetti. Saraç şunları söyledi:
“Güzel ilimizdeki üniversitemizin bir etkinliği dolayısıyla burada bulunuyoruz. Bu etkinliğe katıldıktan sonra üniversitemizin iki ilçemizde bir meslek yüksek okulu programı açılması teklifleri vardı. Bu vesile ile burada bulunduğumuz için bu tekliflerin yerlerinde acaba fiziki alt yapıları nasıldır? Bu sualin cevabını ramak için ve diğer hususta talep edilen programların gerçekçi olup olmaması Üniversite tarafından talep edilen programların öğrenciler tarafından da talep edilip edilmemesi bunun da tabi ki incelemesini yapıyoruz. Bu açıdan değerlendirme yapacağız. Ama tabi ki ilk izlenimim iki ilçenin de çok sıcak çok güzel havası var. Bina olarak ta şu an Demirözü’nde ki bina işler haldeki bir bina. Rektörümüz de bize ifade etmişti ama tabi ki bizzat görmek haber gibi olmuyor. Ve bizzat gördük hazır bir halde tabi ki diğer faktörleri de değerlendireceğiz. Tabi ki şu anda alt yapısı hazır bir yer için program istediklerini tespitini yapmış olduk. Tabi ki bir de programların kendi özellikleri var. O açıdan da değerlendireceğiz. Biz şimdi bu izlenimlerimizi genel kurula sunacağız. Bizim izlenimlerimiz olumlu yönde iki ilçemizde hem fiziki olarak hem de insanlarıyla güzel bir atmosferi var.”
Bayburt Valisi Yusuf Odabaş ise, her iki ilçeye de yüksek okul yapılması için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.
Ziyarette YÖK Başkanı Saraç’a Bayburt Valisi Yusuf Odabaş, Bayburt Üniversitesi Rektörü Selçuk Coşkun, Bayburt AK Parti Milletvekili Adayı Naci Ağbal, Demirözü Belediye Başkanı Selami Ersen eşlik etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YÖK Başkanı Saraç: “Aydıntepe Ve Demirözü’nde Yüksek Okul İçin Her Şey Olumlu”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN