Türkiye'nin en iyi haber sitesi

22. İlahiyat Fakültesi Dekanları Toplantısı Geziyle Sona Erdi

Giriş Tarihi: 11.5.2015 18:38 Güncelleme Tarihi: 11.5.2015 22:24
22. İlahiyat Fakültesi Dekanları Toplantısı Geziyle Sona Erdi
22.İlahiyat Fakültesi Dekanları Toplantısı için ’a gelen İlahiyat Fakültesi dekanları Bayburt’un Aydıntepe İlçesi’ne bağlı Aşağı Kırzı köyündeki Baberti türbesini ziyaret etti ve Aydıntepe’deki Yeraltı Şehri’ni gezdi.
Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nasrullah Hacımüftüoğlu’nun rehberliğinde gerçekleşen gezinin ilk durağında 14. yüzyılda yaşayan tanınmış Hanefi fakihi Bayburtlu Ekmeleddin Baberti’nin Aşağı Kırzı köyündeki türbesi ziyaret edildi. Baberti’nin ruhu için Kur’an-ı Kerim okunmasından sonra ilahiyat fakültesi dekanları heyeti türbe önünde ve türbe çıkışında hatıra fotoğrafı çektirdi. Daha sonra köy meydanındaki ikramdan sonra Aydıntepe’ye geçti.
Aydıntepe Yeraltı Şehri’ni gezen ilahiyat fakültesi dekanları, Aydıntepe Belediyesi tarafından organize edilen öğle yemeğine katıldı.
Ardından Aydıntepe Merkez Camii yanında bulunan ulema-i kiramdan Hz. Osman Efendi türbesini ziyaret etti.
Bayburt’ta bulunmaktan büyük memnuniyet duyduklarını dile getiren ilahiyat fakültesi dekanları, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun’a ve emeği geçen İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nasrullah Hacımüftüoğlu’na ve İlahiyat Fakültesi akademik ve idari personeline teşekkürlerini iletti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
22. İlahiyat Fakültesi Dekanları Toplantısı Geziyle Sona Erdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN