Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Merkez Köylere Hizmet Götürme Birlik Başkanlığı 2015 Yılı Dönem Başı Toplantısı Yapıldı

Giriş Tarihi: 22.5.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 23.5.2015 07:21
Merkez Köylere Hizmet Götürme Birlik Başkanlığı 2015 Yılı Dönem Başı Toplantısı Yapıldı
Köylere Hizmet Götürme Birliği 2015 yılı Dönem başı Meclis toplantısı Halk Eğitim Merkezi salonunda yapıldı.
Toplantıya Vali Yusuf Odabaş, Vali Yardımcısı Ali Gökay ve Abdulhamit Karaca, İl Genel Meclis Başkanı Yusuf Elçi, İl Genel Meclis Üyeleri Süleyman Ağın, Yaşar Bilgeoğlu, Kemal Yücel, kurum müdürleri ve Merkeze bağlı köy muhtarları katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan toplantıda, bir konuşma yapan Birlik Başkanı Vali Yusuf Odabaş; “Bu günkü toplantının ’umuz için ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Bayburt merkez 2015 yılı KÖYDES programı doğrultusunda aktarılan kaynaklarla köylerimizin içme suyu, isale hattı yapımı bozulan asfalt yolların yapımı gercekleştirerek, köylerimizin altı yapı ihtiyaçlarını imkânlarımız ölçüsünde gidermeye çalışıyoruz.
Devlet millet için vardır, sizler için vardır. Bizler il merkezindeki olan tüm imkânları size aktaracağız sizinde olmasını sağlayacak çalışma içerisinde bulunuyoruz. Ancak, kaynakların sınırlı olması nedeniyle ihtiyaçlarınızın hepsini karşılamada zorlanıyoruz. Umut ederiz ki bundan sonra devletimiz hükümetimiz biraz daha fazla kaynak aktarırsa sizin ihtiyaçlarınızı daha fazla karşılanmasını sağlama çalışmalarına gireceğiz.
Ama sadece devletten kaynak beklemek bence uygun değil, kaynak israfı olan yerlerde tasarrufa gitmek kaynak yaratıcı tedbirler alarak, ek kaynakları yaratarak daha fazla yatırıma kaynağı yönlendirerek prensibimiz olacaktır. Ben bu duygu ve düşüncelerle gündemimizin diğer maddelerine geçmek istiyorum.” Diye konuştu.
Yapılan kapalı oylama sonucunda; İl Genel Meclis üyeleri arasında en fazla oy alan Yusuf Elçi ve Süleyman Ağın, Köy muhtarlarından da Koçbayır Köyü Muhtarı Zakir Kurt ile Uluçayır Köyü Muhtarı Mecit Turan birlikte görev alacak üyeler olarak belirlendi.
Gündemin diğer maddelerinin görüşülmesinin ardından toplantı dilek ve temennilerle sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Merkez Köylere Hizmet Götürme Birlik Başkanlığı 2015 Yılı Dönem Başı Toplantısı Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN