15 Gün Geçti Çöpler Toplanmıyor

Giriş Tarihi: 2.7.2015 22:08 Güncelleme Tarihi: 2.7.2015 23:32
15 Gün Geçti Çöpler Toplanmıyor
15 gündür toplanmayan çöpler, sokak hayvanları tarafından etrafa dağıtılıyor. Vatandaşlar hastalık tehlikesi ile karşı karşıya. Çöplerin toplatılması için İl Özel İdareye giden köylü vatandaşın ise, ilgili birim amiri tarafından hakaret ve saldırıya uğradığı iddia edildi.
Merkeze Bağlı Gümüşsu köyünde Özel İdareye ait olan çöp konteynırları 15 gündür temizlenmiyor. Normal şartlarda haftanın bir günü toplatılması gereken çöpler, 15 gündür temizlenmiyor. Bir daha ki alıma kadar yaklaşık bir ay geçmiş olacak. Çöp kokularının evlerinin içlerine kadar girdiğini belirten köylüler, “Evlerimizde bu kokudan duramıyoruz. Bu çöplerin hemen alınması lazım. Çocuklarımız için çok büyük tehlike oluşturuyor. Kapılarımızı, pencerelerimizi açamıyoruz. Çöp konteynırları tam caminin önünde duruyor namaza gelen köylülerimiz cami önünde duramaz oldu ” dedi.
"ŞİKAYETÇİ OLACAĞIM DEDİM BOĞAZIMA YAPIŞTI”
Öte yandan Gümüşsu köyünde ikamet eden Ekrem Kelleci, 15 gündür el sürülmeyen çöplerin toplatılmasıyla ilgili İl Özel İdaresi’ne gittiğini hakaret ve fiziki müdahaleye kadar varan saldırıyla karşı karşıya kaldığını iddia etti.
İl Özel İdaresi bünyesinde köylerdeki konteynırların toplanmasıyla ilgili birime girerek köydeki durumu aktardığını ifade eden Kelleci, amirin kendisine sert çıktığını söyledi.
Kelleci, İl Özel İdaresinde yaşadıklarını şöyle anlattı: “Köyde çöplerin insanları rahatsız etmesi ve 15 gündür alınmaması üzerine özel idareye giderek, bizden yukarda bulunan Heybetepe köyünde ve aşağı Gümüşsu, köyünde çöplerin alındığını ancak bugün alım günü olmasına rağmen bizim köyde alınmadığını ilgili müdüre odasında söyledim. Kendisi de bana bizim köyün konteynırlarının alım listesinde olmadığını bir dahaki alıma kadar beklemesi gerektiğini söyledi. Ben köyde sağlıksız bir durum olduğunu ve birkaç güne kadar alınması gerektiğini aksi takdirde köyde sağlık sorunları olacağını belirttim. Ancak ilgili müdür çöpleri almayacağını söyledi. Sonra benim yüzüme bakarak, ‘şikayetçi mi olacaksın?’ dedi. Bende olacağımı söyledim ve çıktım. Sonra bina çıkışında hızla geldi beni yakaladı boğazımı sıktı hakaret etmeye başladı. “Git kime şikayet edersen et, o konteynırları ben koydum oraya, istediğim anda kaldırırım’ dedi. Bana yaptığı her şeyi olay yerindeki kameralar kaydetti. Benim müdürlük makamına saygım var ancak bu tür insanların orada bulunması vatandaşı canından bezdiriyor. Şu anda sıcaklar başladı ve kokular çoğalmaya başladı. Çouk çocucuğumuz orada oyun oynuyor. Yine yaşlılarımızın oturma yeri orası caminin hemen yanı. Usulünce ben orada olan anlattım. Bana nasıl böyle bir tepki verdi şaşırdım. ”
İlgili amiri çeşitli birimlere şikayet ettiğini ifade eden Kelleci, herhangi bir sonuç alamadığını çöplerin halen köyde aynı şekilde durduğunu ve köylüler tarafından etrafın temizlendiğini, mikrop saçmaması için konteynır kapaklarını kapattıklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
15 Gün Geçti Çöpler Toplanmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN