AK Parti Gençlik Kollarından İftar Yemeği

Giriş Tarihi: 9.7.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
AK Parti Gençlik Kollarından İftar Yemeği
Ak Parti Gençlik Kolları, Bayburt Gençlik Kolları Başkan ve yürütme kurulu üyeleriyle beraber ,çocukları iftar yemeğinde ağırladı.
Gençlik Kolları Sosyal işler ve Ar-ge Başkanlığının organizesiyle bir araya gelen Bayburt Gençlik Kolları yürütme kurulu üyeleri,Mübarek ramazan ayında birlik beraberlik duygularını pekiştirmek amacıyla, iftar sofrasında bir araya gelip, çocukları bir an olsun yalnız bırakmayıp,çovuklara onlara değerli olduklarını hissettirmeye çalıştılar.Bayburt’ta ilk olma özelliğinide taşıyan program’da çocuklar ilk defa yetişkin bireyler gibi hareket etmenin heyecanını yaşadılar.Yemekten sonra çocukların yüzlerindeki anlam mutluluk ise görülmeye değerdi.
Günün anlam ve önemini özetleyici bir konuşma gerçekleştiren Gençlik Kolları il Başkanı, Türkiye’nin,gelinen son dönemde,müslümanlar ,yetim çocuk ve mazlumlara yapılan zulümlere karşı kol kanat gerici rol üstlendiğini ifade eden Kaymak sözlerine şöyle devam etti .; Öldürülen ve şehit edilen babalar, dedeler, anneler ve nineler,yetim çocuklar, evsiz bırakılan insanlar ve Türkiye yerleşmiş olan ve sayıları 2,5 milyonu bulan göçmenler. Irak’ta, Suriye’de, Mısır’da, Filistin’de, Myanmar’da ve de özellikle günlerde Doğu Türkistan’da Müslümanlara büyük bir zulüm var. Doğu Türkistan’daki Müslümanların oruç tutmasına, namaz kılmalarını müsaade edilmiyor ve her gün baskı ve işkenceyle Çin zulmünü artırıyor.Türkiye bu anlamda üzerine düşen görevi fazlasıyla yapıyor.Allah ülkemizin her daim yardımcısı olsun . Buradan bu vesileyle bütün dünyadaki zulmün bitmesini yüce Allah’tan temenni ediyorum.” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Gençlik Kollarından İftar Yemeği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN