Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gençlik Merkezi Ve Kızılay Yardımlarını Sürdürüyor

Giriş Tarihi: 9.7.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Gençlik Merkezi Ve Kızılay Yardımlarını Sürdürüyor
Gençlik Merkezi ve Türk Kızılayı Bayburt Şubesi’nin ortaklaşa yürüttüğü Ramazan etkinlikleri kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere 190 koli gıda malzemesi dağıtıldı.
Merkez ve merkeze bağlı köyler ile Aydıntepe ve Demirözü Kaymakamlıklarının belirlemiş olduğu ihtiyaç sahibi ailelere Kızılay Genel Merkezi’nden gelen 100 yardım kolisi ve Bayburtlu hayır severlerinin yapmış olduğu katkılarla Türk Kızılayı Bayburt Şubesi tarafından hazırlanan 190 koli yardım paketleri, Türk Kızılayı ve Gençlik Merkezi gönüllüleri tarafından ihtiyaç sahibi kişilere ulaştırıldı.
Konuyla ilgili bilgi veren Kızılay Derneği Bayburt Şube Başkanı Fikret Aksoy:
"Ramazan ayı içerisinde her sofranın şenlenmesi ve ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılamak için Türk Kızılayı olarak çalışmalarımızı büyük bir yoğunlukla sürdürüyoruz. Hayırseverlerin yardımlarını gençlerimizle ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için iftar sonrası merkez ve ilçelerdeki evleri dolaşarak yardım kolilerinin dağıtımını gerçekleştirdik. Bizlere bu süreçte yardımcı olan Başta Yönetim Kurulu Üyelerine. Kadın Kolları Üyelerine. gönüllü gençlerimize ve vatandaşlarımıza. Aydıntepe ve Demirözü Kaymakamlıklarına, Gönüllülük esasında hep yanımızda yer alan ve bize desteğini esirgemeyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Müdürü. Gençlik Liderleri ve üye gençlere de çok teşekkür ederim" dedi.
Gençlik Merkezi Müdürü Şerif Bayram ise;
"Birlik beraberliğin ayı olan Ramazan’da yapılabilecek en güzel faaliyet. Peygamber Efendimizin buyurduğu ’Komşusu açken tok yatan kimse bizden değildir.’ anlayışı ile yapmış olduğumuz bu gönüllülük faaliyetlerinde yer alarak Bayburt’ta boş sofra bırakmamak için seferber olduk. Yardımları ulaştırdığımız ailelerin gözlerinden okunan mutluluk bizleri ziyadesi ile memnun etmiştir. Bu çalışmalara katkıda bulunan ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençlik Merkezi Ve Kızılay Yardımlarını Sürdürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN