Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Denetimli Serbestlik Hükümlülerine Fiziksel Aktivite Semineri

Giriş Tarihi: 19.2.2015 16:18
Denetimli Serbestlik Hükümlülerine Fiziksel Aktivite Semineri
’te Denetimli Serbestlik Yasası’ndan yararlanan hükümlülere ’Fiziksel Aktivite Semineri’ verildi.
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde gerçekleşen seminer, Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü eğitmenleri Didem Can ve Ümit Çolak tarafından verildi. Denetimli Serbestlik Yasası’ndan yararlanan hükümlülere, ’Fiziksel Aktivite Nedir?’, ’Fiziksel Aktivitenin Önemi’, ’Ruhsal ve Sosyal Sağlığımız Üzerine Olan Etkileri’, ’Fiziksel Aktivite İçin Uygun Kıyafetler Nelerdir?’, ’Fiziksel Aktivitelerde Antrenman Programı’ başlıklı konular ele alındı.
Seminerle ilgili bilgi veren eğitmen Didem Kaçar, fiziksel aktivitenin; günlük yaşam içerisinde kas ve eklemler kullanılarak enerji tüketimi ile gerçekleşen, kalp ve solunum hızını arttıran ve farklı şiddetlerde yorgunlukla sonuçlanan aktiviteler olarak tanımlandığı belirtti. Can, “Denetimli Serbestlik Yasası’ndan faydalanan hükümleri günlük yaşantılarında, yürüme, koşma, sıçrama, yüzme, bisiklete binme, oturma kalkma, kol ve bacak hareketleri, baş ve gövde hareketleri temel vücut hareketlerinin tümünü ya da bir kısmını içeren çeşitli spor dalları, dans, egzersiz, oyun ve gün içerisindeki aktiviteleri anlattık. Eğitimin ruhsal ve sosyal sağlığımız üzerine olan etkilerini ise, sağlıklı kas, kemik ve eklem yapısı üzerine olumlu etkileri nedeniyle vücut düzgünlüğü ve farkındalığını geliştirerek bedeni ile barışık, özgüvenli bireyler oluşturur. Olumlu düşünebilme ve stresle başa çıkabilme yeteneğini geliştirir, kendini iyi hissetme ve mutluluk oluşturur. Bu konu başlıkları ile verdiğimiz seminer karşılığında hükümlülerin sosyal alanda daha faydalı bireyler olmasını sağlıyoruz” dedi.
Seminer sonunda hükümlüler eğitmenlere teşekkür ederek, bu tür seminerlerin kendilerine fayda sağladıklarını belirttiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denetimli Serbestlik Hükümlülerine Fiziksel Aktivite Semineri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN