Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Orman Haftası

Giriş Tarihi: 24.3.2015 17:38 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 20:02
Orman Haftası
Belediye Başkanı Selim Yağcı, Orman Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak ’’Yeşil bir dünya için ormanlarımızı koruyalım’’ diye belirtti.
Mesajının devamında, yeşilliğin ve ormanların hayatımızdaki önemine değinen Belediye Başkanı Selim Yağcı, ağacı ve ormanı korumanın, herkesin insanlık görevi olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
’’Ağacıyla, ormanıyla, suyuyla, taşıyla toprağıyla bu ülke, bu memleket hepimizindir. Ona sahip çıkmak herkesin en büyük görevlerinden birisidir. Bu hususu göz önüne aldığımızda, gelecek nesillere bırakabileceğimiz en değerli ve en paha biçilmez miras, yaşanabilecek bir ortam hazırlamak ve korumaktır. Bu bilinçle hareket ederek uygarlığın en temel göstergesi olan ağacı ve ormanı korumak en önemli görevimizdir. Elbette ki doğanın, ormanlarımızın diğer canlılar içinde büyük önemi vardır. Ormanlarımız içerisinde bin bir rengi ve bin bir canlıyı barındırır. Fakat çoğu zaman bilinçsizce hareket eden insanlarımız yüzünden, ciğerlerimiz yanıyor diye tabir ettiğimiz ormanlarımız gerek yangınlar ile gerekse büyük bir vurdumduymazlıklar sonrası yok ediliyor. İşte böyle sebeplerle ortaya çıkan olumsuzluklar sonrasında yapılan tahribatın küresel ısınma ve kuraklık riskini perçinlemesi ve çölleşme tehlikesini meydana getirmesi açıkça ortadadır. Gerekli tedbirleri almazsak yarınlarda yeşilden mahrum bir dünya bizi bekliyor olacak. Konu ile ilgili ilimizde ilgili birimler güzel faaliyetler yürütüyor. Bizler de bu faaliyetlere tam destek veriyoruz. Bilecik’te insanımızın ailesi, arkadaşları ile birlikte vakit geçirebileceği doğa ile iç içe ortamlar hazırlıyoruz ve hazırlamaya da devam edeceğiz. Ama bu sadece kurumlar tarafından değil; Yeşil Bir Türkiye, Yeşil Bir Bilecik İçin Ağaçlandırma Seferberliğine tüm hemşehrilerimiz katılmalı. Bu düşünceler ile 21-26 Mart tarihleri arasında kutlanan Orman Haftasını kutluyor, geleceğimize, yeşillikler içinde bir dünya bırakmak dileğimi yeniliyorum.’’
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Orman Haftası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN