Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın ’’2. İnönü Zaferi’nin 94. Yıl Dönümü Mesajı

Giriş Tarihi: 31.3.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 22:35
Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın ’’2. İnönü Zaferi’nin 94. Yıl Dönümü Mesajı
(İHA) Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, 2. İnönü Zaferi’nin 94. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Ülke tarihinde benzerine az rastlanır kahramanlıkların yaşandığı 2. İnönü Zaferi’nde Bilecik ve yakın bölgesinin de önemli bir rol aldığını dile getiren Başkan Selim Yağcı, mesajında şunları aktardı:
’’Büyük bir zaferle sonuçlanan 2. İnönü Zaferi; yüce Türk milletinin, kayıtsız şartsız millet egemenliğine dayalı, tam bağımsız bir Türk devleti kurmak ve topraklarımızı düşman işgalinden kurtarma uğruna verdiği, Kurtuluş Savaşı mücadelesinde çok özel bir yeri ve önemi olan bir zaferdir. Bizler bugün, atalarımızın ve aziz şehitlerimizin canlarını feda ederek bizlere emanet ettiği bu topraklarda aynı ayrıcalık ile gelecek nesillere bu emaneti taşıyabilme gayretinin gururunu yaşıyoruz. Bu zaferle milletimiz, bir kez daha en zorlu sınavlardan nasıl başarıyla geçtiğini bütün dünyaya göstermiştir. Milletçe atalarımızın bizlere bıraktığı bu çok değerli mirası, Cumhuriyeti, aynı şuur ve inançla daha da yükseklere taşımaya kararlıyız. Kahraman ordumuzun azim, inanç ve fedakârlığıyla kazanılan İnönü Zaferi, İstiklal mücadelemizin önemli bir aşaması ve ilk büyük başarısıdır. Batı cephesinde elde edilen bu ilk başarı, nihai zafere giden süreçte ordumuza ve milletimize moral ve güç vermiştir."
’’ZAFERLE BİRLİKTE TÜRK MİLLETİNİN MAKUS TALİHİNİN DE YENİLDİĞİ TOPRAKLARDAYIZ’’
Mesajında; İnönü Zaferi ile Türk ordusunun, Mustafa Kemal Atatürk’ün; ’’Siz orada sadece düşmanı değil, Türk milletinin makus talihini de yendiniz’’ ifadelerini hatırlatan Belediye Başkanı Selim Yağcı; ’’İstiklal Savaşı’nda, yokluklar içindeki onurlu bir milletin güçlü ordulara karşı verdiği eşsiz mücadele, dünyada büyük yankı uyandırmıştır. Türk milletinin vatanı ve bağımsızlığı söz konusu olduğunda önünde hiçbir gücün duramayacağına tarih bir kez daha şahit olmuştur. Böyle anlamlı günleri, aziz vatanımızın hangi şartlar altında kurtarıldığını ve bu günlere nasıl geldiğimizi hatırlamak, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek için fırsat saymalıyız. Bu düşüncelerle, 2. İnönü Zaferi’nin 94. yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum“ ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın ’’2. İnönü Zaferi’nin 94. Yıl Dönümü Mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN