Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediye Başkanı Selim Yağcı, Pelitözü Mesire Yeri Gölpark’ta İncelemelerde Bulundu

Giriş Tarihi: 1.4.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 13:36
Belediye Başkanı Selim Yağcı, Pelitözü Mesire Yeri Gölpark’ta İncelemelerde Bulundu
Belediye Başkanı Selim Yağcı, İl Özel İdaresi tarafından belediye devredilen Bilecik Pelitözü mesire alanı Gölparkın, gerçekleştirecekleri kapsamlı bir çalışma ile daha kullanışlı ve güzel bir mekan haline geleceğini belirtti.
Belediye Başkanı Selim Yağcı, birim müdürleri ile incelemelerde bulunduğu Pelitözü Gölpark’a yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Pelitözü Göleti’nin, Bilecik’in güzel nadide bir köşelerinden bir olduğunu belirten Belediye Başkanı Selim Yağcı, ’’Değerli hemşerilerimize hizmet yolculuğuna çıktığımız 2004 yılında, piknik mesire alanı ve park alanı olarak ilk hazırladığımız projeler bu alana yönelikti. O günlerin şartları içerisinde o projemizi gerçekleştirme fırsatımız olmadı. 2009’da bu bölgeye ait çok güzel projelerimiz vardı. Bu projelerimizden bir kısmını İl Özel İdaresi birlikteliğinde gerçekleştirdik. Ancak bizler hemşerilerimize yapılan hizmetin hiçbir zaman yeterli olduğunu düşünmüyoruz ve hizmetlerimize yenilerini eklemek için çalışıyoruz" dedi.
"YENİ PİKNİK ALANLARI OLUŞTURACAĞIZ"
Pelitözü Gölpark’ın, Bilecik Belediyesi eliyle daha nezih ve sağlıklı bir piknik alanına dönüştürüleceğini belirten Belediye Başkanı Selim Yağcı, ’’Açık Hava Tiyatrosu, Çocuk Oyun Alanları, Çocuk Adası, yeşil alanlar gibi belirgin noktalarda çalışmalar yaptık. Buranın temizlik ve ulaşım noktasındaki düzenlemelerini şu ana kadar gerçekleştirdiğimiz gibi önümüzdeki süreçte bu anlamda daha güzel çalışmalar gerçekleştireceğiz. Gölpark’ta vatandaşlarımızın daha rahat ve yeterli oranda pikniğini yapabilmeleri için yeni piknik alanları oluşturacağız. Biz halkımızın daha verimli, daha iyi, daha güzel hizmet alabilmesi adına bu tür çalışmaları gerçekleştirdik" dedi.
"LUNAPARK YAPACAĞIZ"
Bilecik Belediyesi’nin tüm çalışmalarında çocukları en ön planda tuttuğunu dile getiren Belediye Başkanı Selim Yağcı, ’’Burada çocuklarımıza yönelik bir başka güzel projemiz de lunapark olacak. Birbirinden güzel ve farklı oyun grubunun olacağı lunaparkta çocuklarımız, aileleriyle birlikte eğlenceli anlar yaşayacak. Pelitözü Gölpark’ta gerçekleştirecekleri çalışmalar ile çocukların da yüzünü güldüreceğiz. Burada gerçekten çocuklarımız için çok güzel çalışmalar yapacağız. Örneğin unutulmaya yüz tutmuş saklambaç, ip atlama, yakar top, sek sek gibi daha birçok sokak oyunun oynanabileceği alanlar oluşturacağız. Gölpark’ta evcil hayvanların da içinde olduğu mekanlar oluşturacağız. Çocuklarımız burada hakkında hiç bilgi bilmediği hayvanlarla tanışacaklar" dedi.
"BÖLGEYE, KUM VOLEYBOL SAHASI VE ÇİM SAHA KAZANDIRACAĞIZ"
Belediye Başkanı Selim Yağcı, bölgenin kendilerine devredilmesi halinde çok güzel çalışmalar yapacaklarını daha önceden söylediklerini belirterek, ’’Bilecik Belediyesi olarak, gerçekten bu bölgeyi çok önemsiyoruz ve buna yönelik çalışmalarımız devam edecektir. Bizler Pelitözü Gölpark’ta yapılan tüm çalışmaların bir bütün oluşturacağını ve buranın yeni bir cazibe merkezi haline gelmesi için gerekli tüm projeleri uygulayacağımızı söylemiştik. Bu çalışmalar kapsamında yapacağımız bir diğer güzel çalışma ise Kum Voleybol Sahası ile Çim Saha projeleri olacak. Bu projelerle ilkleri gerçekleştireceğimiz gibi vatandaşlarımıza çok daha farklı hizmetler vermiş olacağız" dedi.
"KONAKLAMA ANLAMINDA ÇALIŞMALARIMIZ OLACAK"
Şehrin tanıtılması noktasında konaklamanın önemine değinen Belediye Başkanı Selim Yağcı, ’’Konaklama turizmi noktasında da çalışmalarımız sürüyor. Gerçekleştirebilirsek eğer, burada çadır konsepti konaklama turizmi noktasında bir projemiz var. İnşallah onu gerçekleştirebilirsek 40 çadırdan, 400 çadıra kadar olabilecek bir otağ kültürünün oluştuğu bir konaklama çalışmamız olacak. Onu gerçekleştirebilirsek ileriye doğru projelerimizde ben şahsen burada büyük otellerin yapılması değil konsept olarak ev samimiyetinde, ev konforunda alanlar oluşturmayı planlıyoruz. Burada çadır belki dıştan çadır içerisinde günümüzün modern her şeyinin güzel şekilde karşılandığı 5 yıldızlı otel olmasa bile, 3-4 yıldızlı otel seviyesindeki hizmetlerin olduğu bir ortamı yapmayı amaçlıyoruz. Diğer yandan buradaki tüm alt yapı çalışmaları ve ışıklandırmaları da daha güzel ve verimli hale getireceğiz" diye belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediye Başkanı Selim Yağcı, Pelitözü Mesire Yeri Gölpark’ta İncelemelerde Bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN