Bozüyük’te ’Okulca Okuyoruz’ Etkinliği Düzenlendi

Giriş Tarihi: 3.4.2015 17:18 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Bozüyük’te ’Okulca Okuyoruz’ Etkinliği Düzenlendi
’in Bozüyük ilçesinde Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, 51.’inci Kütüphane Haftası nedeniyle tüm öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla “Okulca Okuyoruz” etkinliği düzenledi.
Etkinlik öncesinde konuşma yapan Okul Müdürü Hanife Altınbek, kitapsız bir yaşamın, kör sağır ve dilsiz yaşamak olduğunu söyledi. Altınbek, “Kitaplar, geçmişten bu güne değin bize bilgi taşıyan, duygu ve düşünceleri gelecek kuşaklara aktaran en etkili araçtır. Kitapsız bir yaşam, kör sağır ve dilsiz yaşamaktır. ’Türkiye’nin Okuma Alışkanlığı’ adlı bir rapora göre, günde ortalama 5 saat televizyon seyreden Türk halkı; kitap okumaya yılda yalnızca 6 saat vakit ayırıyor. Galiba bizler televizyonu okuyor, kitapları ise seyrediyoruz. Geçen vaktimizin onda birini okumakla geçirseydik, boş laf edecek ne az sözümüz olurdu öyle değil mi? Çünkü o zaman konuşmadan önce düşünmek zorunda kalırdık. Düşündükçe de cahilliğimizi görür, sessizliğimize sarılıp okumaya, öğrenmeye, bilmeye, anlamaya can atmaz mıydık? Atatürk, kitaplarından edindiği bilgiler ışığında yeni bir toplum meydana getirmiştir. ’Cumhuriyet’in temeli kültürdür’ ve ’Hayatta en hakiki mürşit ilimdir’ diyerek kitaba ve bilime inancını açıkça ifade etmiştir” dedi.
Okul bahçesinde Kütüphanecilik Kulübü öğretmenlerinin düzenlediği etkinlikte öğrenciler bir ders saati süresince öğretmenleri ile kitap birlikte okudu. Etkinlikten öğrencilerin büyük keyif aldıkları gözlemlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bozüyük’te ’Okulca Okuyoruz’ Etkinliği Düzenlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN