Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Evi Yanan Köylülerine Yeni Ev Yapmak İçin Seferber Oldular

Giriş Tarihi: 4.4.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Evi Yanan Köylülerine Yeni Ev Yapmak İçin Seferber Oldular
’te geçtiğimiz aylarda evi yanan Mehmet Acar için tüm imkanlarını seferber eden köylüleri, yeni bir ev yapılması için çalışmalara başladılar.
Gazipaşa Mahallesi Hakalmaz Sokak üzerinde Mehmet Acar’a ait evde henüz nedeni bilinmeyen sebepten dolayı yangın çıkmış, ahşap ev kullanılmaz hale gelmişti. Bilecik’te evi yanan Çukurören köyünden Mehmet Acar, gidecek bir yeri olmadığı için Köy Muhtarı da olan Bilecik Ziraat Odası Başkanı Ahmet Sevinen tarafından öncelikle öğretmenlerin kaldığı lojmana yerleştirildi. Köyde bulunan Mehmet Acar’ın abilerine ait olan oturulmayan eski ev yıkarak yerine yeni bir ev yapılmaya başlandı.
Konuyla ilgili bilgi veren Köy muhtarı Ahmet Sevinen, yaklaşık 2 ay kadar köylüleri Mehmet Acar’ın Bilecik’te ikamet etmiş olduğu evin yandığını belirterek, “Biz de muhtarlık ve Çukurörenliler Derneği olarak kendisini ziyarete gittik. Geçmiş olsun dileğinde bulunduk. Kendisine Bilecik’te ev mi döşeyelim, yoksa köye ev mi yapalım diye sorduk. Köydeki evi de durulacak vaziyette değildi. İki gün düşünüp bize karar vermesini söyledik. Tekrar ziyaret ettiğimizde köye ev yapmamızı istedi. Tabi köye yapılacak olan ev kardeşleriyle müşterek olup, tapusunu Mehmet Acar’a verdiler. İl Özel İdaremizin kepçesi geldi 15 gün kadar eski binayı önce yıktı. Mehmet Acar evinin tapusunu aldı. Yine bugün İl Özel İdarenin kepçesi ve köyümüz vatandaşlarının traktörleriyle enkazını kaldırıyoruz. En kısa zamanda vatandaş muhtarlık iş birliğiyle Mehmet abimizi evine kavuşturacağız. Kendisi şuanda köyümüzün okulundaki lojmanda kalıyor. Duyarlı vatandaşlarımızdan da destek bekliyoruz. En kısa zamanda buraya inşallah ev yapacağız” dedi.
Mehmet Acar ise, Allah’ın devletten ve milletten razı olsun diyerek, “Başımıza böyle bir şey geldi, ama Allah razı olsun muhtarımız önderlik yaptı ve bize burada kalıcı bir ev yapacaklar. Çukurören köyündeki dostlarımıza ve İl Özel İdare yetkililerine teşekkür ederim” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evi Yanan Köylülerine Yeni Ev Yapmak İçin Seferber Oldular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN