Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bozüyük Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Giriş Tarihi: 6.4.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 01:07
Bozüyük Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
’in Bozüyük ilçesinde Nisan Ayı Belediye Meclisi olağan meclis toplantısı Belediye başkanı Fatih Bakıcı başkanlığında gerçekleştirildi. 14 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda Plan Bütçe, imar komisyonları ile encümen üyelerin seçimi yapıldı. Gizli oylama ile yapılan encümen üye seçiminde iktidar ve muhalefet partilesi üyelerinin oyları eşit çıkınca 2 kez oylama yapıldı. Yapılan 2.’inci oylamada da sonuç değişmezken encümen üyeleri kura ile belirlendi. AK Partiden Ayhan Ersoy ve Hüseyin Kösemen ile MHP’den Şaban Duman ve Evren Karadeniz’in aday olduğu encümen üyesi seçiminde kura sonrasında Hüseyin Kösemen ve Şaban Duman yeni dönemin encümen üyeleri oldular.
Toplantıda ilk olarak 5393 Sayılı Kanunun 18 ve 49. Maddeleri ve Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına Dair Yönetmelik’in 11. Maddesine göre Boş Kadro Unvan ve Dolu Kadro Derece değişikliği konusunun görüşülmesi yapıldı. yapılan görüşmeler sonrasında Kadro Unvan ve Dolu Kadro Derece değişikliği oy birliği ile kabul edildi.
Marmara Belediyeler Birliğine üye olunması ve üye seçilmesi konusunun görüşülmesi yapıldı. Marmara Belediyeler Birliğine Belediye Başkanı Fatih Bakıcı ve Başkan yardımcısı Hayrettin Eldemir’in seçilmesi oy birliği ile kabul edildi
02.02.2015 tarihli ve 18 sayılı Bozüyük Belediyesi Meclis Kararının iptal edilerek, 5393 sayılı Belediye Kanununun; 18. maddesi (e) fıkrasına, 75. maddesi (d) fıkrasına istinaden; kamu yararına çalışan Türk Kızılayı Derneğine İlçemiz Çarşı Mahalle, 913 ada 10 nolu parselde kayıtlı taşınmazda bulunan 3,51 m2 Belediyemize ait hissenin Türkiye Kızılay Derneğine bedelsiz devrinin yapılması talebi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
3194 sayılı İmar Kanunun 8. maddesi (b) fıkrasına, 5393 sayılı Belediye Kanununun 18. maddesi (c) fıkrasına istinaden; Akpınar Mahallesinde yaklaşık 75 hektarlık alanda Belediyemiz tarafından hazırlatılan "1/5000 ölçekli İlave Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli İlave Uygulama İmar Planı" talebinin görüşülerek imar komisyonuna sevk edildi. Komisyonda görüşülerek Cuma günü 2.’inci bileşimde oylanmasına karar verildi.
3194 sayılı İmar Kanunun 8. maddesi (b) fıkrasına, 5393 sayılı Belediye Kanununun 18. maddesi (c) fıkrasına istinaden; Yediler Mahallesi, İçköy Mevkiinde "1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği" talebinin görüşüldü. 7 bölgede yer alan orman alanlarında gerekli tadilatın yapılması konusu oy birliği ile imar komisyonuna sevk edildi. Komisyonda görüşülerek Cuma günü 2.’inci bileşimde oylanmasına karar verildi.
Yenidoğan Mahalle, Tekke Mahalle ve Yeni Mahalle konaklarının bünyesinde bulunan sosyal ve kültürel amaçlı salonların Belediye Meclisinin 14.11.2014 tarih ve 135 sayılı kararı gereğince alınan 300,00 TL.’lik depozitonun 150,00 TL.’ye düşürülmesi konusunun görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
14.11.2014 tarih ve 135 sayılı belediye meclis kararı ile kabul edilen 2015 yılı Gelir tarifesinin Bozüyük Belediyesi Minibüs İşletme dolmuş yönetmeliği gereğince minibüslerde alınacak ruhsat ücretleri başlığında belirtilen ‘’Minibüslerden alınacak ruhsat ücreti aylık olarak 1 kişilik yolcu bedelinin görüşülerek oy birliği ile plan ve bütçe komisyonuna sevk edildi.
Belediye Plan ve Bütçe Komisyonu üyeleri seçimi yapıldı. Açık oylama ile yapılan seçimlerde AK Parti grubundan Kemal Turgut ve Mehmet Bal, MHP grubundan ise Nizamettin Kırkan oy birliği ile komisyon üyeliğine seçildi.
Ardından Belediye İmar Komisyonu Üyeleri seçimi yapıldı. AK Parti grubundan M.Doğan Tunç ve Uğur Soylu, MHP grubundan ise İsmet Ülken oy birliği ile komisyon üyeliğine seçildi.
Devamında ise Belediye Encümen üyeleri seçimi yapıldı. Gizli oylama ile yapılan encümen üye seçiminde iktidar ve muhalefet partilesi üyelerinin oyları eşit çıkınca 2 kez oylama yapıldı. Yapılan 2.’inci oylamada da sonuç değişmezken encümen üyeleri kura ile belirlendi. AK Partiden Ayhan Ersoy ve Hüseyin Kösemen ile MHP’den Şaban Duman ve Evren Karadeniz’in aday olduğu encümen üyesi seçiminde kura sonrasında Hüseyin Kösemen ve Şaban Duman yeni dönemin encümen üyeleri oldular.
5393 Sayılı Belediye Kanunun 55. Maddesine göre, Belediye Denetim Komisyon raporu hakkında meclisin bilgilendirilmesi yapıldı.
Belediye Plan ve Bütçe Komisyonuna sevk edilen konuların görüşülmesi yapılarak oy birliği ile kabul edildi.
Belediye İmar Komisyonuna sevk edilen konuların görüşülmesi yapıldı. Yediler Mahallesine belediye otobüsü seferleri yapılması konusu komisyonun daha sonra değerlendirileceğini belirtmesi üzerine AK Parti ve MHP grubunun oyları ile oy çokluğu ile kabul edildi. CHP daha sonra değerlendirilmesi konusunda red oyu kullandı. 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunun 41. Maddesine göre hazırlanan , 5393 Sayılı Belediye Kanununun 56. Maddesine göre Belediye 2014 Yılına ait Faaliyet raporunun görüşülmesi yapılırken Başkan Bakıcı koltuğu Meclis Başkan Vekili M. Doğan Tunç’a devretti. M.Doğan Tunç faaliyet raporu hakkında ki görüşleri sorarak gerekli değerlendirmenin yapılması için konunun Cuma günü 2.’inci bileşimde görüşülmesini oyladı. Oy birliği ile kabul edildi.
Son olarak meclis gruplarınca verilen ek önergeler görüşüldü. MHP grubunun verdiği önergelerden ikisi Başkan Bakıcı tarafından sözlü cevaplandırıldı. 1 önergesi ise komisyona sevk edildi. Belediye Başkan yardımcısı Hayrettin Eldemir tarafından verilen yeni yapılacak projelerde ki ağaç hesabı konusu da Cuma günü yapılacak 2.’inci bileşimde görüşülmesi için oy birliği ile komisyona sevk edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bozüyük Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN