Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ensar Vakfı Şubesi’nin Kermesi Törenle Açıldı

Giriş Tarihi: 27.4.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 27.4.2015 17:02
Ensar Vakfı Şube tarafından gerçekleştirilen kermes yapılan tören ile açıldı.
Bilecik Kültür Sitesi’ne kurulan kermes açılışı protokol üyelerinin katılı ile gerçekleşti. Kermes açılışı öncesi konuşma yapan Ensar Vakfı Bilecik Şube Başkanı Cengiz Çelik, vakıflarının 1,5 yıl içerisinde birçok ilke imza attığını belirterek, “Şuan da 30 öğrencimiz Ensar Vakfının evlerinde ikamet etmektedir. İnşallah bu hizmet önümüzdeki yıl 70 öğrencimizi kapsayacak. Şuan da yurt tadilatımız başladı. Önümüzdeki yıl 2015 ve 2016 öğretim yılında buradaki yurdumuzdaki yavrularımıza inşallah ev sahipliği yapacağız. Tabi bu kermeslerimiz dayanışmanın, birlik ve beraberliğin bir örneği” dedi.
“ENSAR VAKFI İSMİ İLE BERABER YARDIM OLAN BİR KURULUŞ”
Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, kuruluşunu birlikte yaptıklarını ve Ensar Vakfı’nın kurucularından olduğunu belirterek, ”Ensar Vakfı’mız, geçmişiyle ülkemizin birçok sorununu çözüm noktasında katkı sağlamış önemli bir sivil toplum örgütü. Bunu Bilecik’imizde de kurduğumuz, geliştirdiğimiz için son derece mutluyuz. İnşallah başkanımızın da ifade ettiği şekilde önümüzdeki yıl 70 tane öğrenci kardeşimize imkan sağlayacak, barınma imkanı sağlayacak. Güzel bir yurt projesi içerisinde çalışılıyor. Bu noktada biz de Bilecik Belediyesi olarak tüm sivil toplum kuruluşlarımızın nasıl mutlu günlerinde yanındaysak, bu vakfımızın da güzel öğrencilere yönelik, gençlerimize yönelik hizmetlerinde sonuna kadar yanındayız. İnşallah bir taraftan sivil toplum yapılanmamız da bir yandan genel ve yerel hizmetlerdeki çalışmamızla Yeni Türkiye’yi hep birlikte inşa ediyoruz. Ve aynı zamanda Yeni Türkiye ile birlikte Yeni Bilecik’i de inşa ediyoruz. Nasıl bir Bilecik olacak dediğinizde geçmişiyle övünen, geleceğe emin adımlarla yürüyen Marka şehir Bilecik’i hep birlikte oluşturuyoruz ve oluşturacağız” dedi.
Konuşmaların ardından dualarla kermes açılışı gerçekleşirken, protokol üyeleri kermeste kendilerine ikram edilen yiyecekleri yediler. Kermese, Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, AK Parti İl Başkanı Kadir Bayrak, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Fikret, AK Parti Milletvekili Adayı Halil Eldemir ve sivil toplum örgütleri katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ensar Vakfı Bilecik Şubesi’nin Kermesi Törenle Açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN