(Özel Haber) ’te Hristiyan Çocuklara Dini Mezuniyet Töreni

Giriş Tarihi: 24.6.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 24.6.2015 16:35
(Özel Haber) Bilecik’te Hristiyan Çocuklara Dini Mezuniyet Töreni
Katolik Keldani Asuri Cemaat Ruhani Reisi ve Patrik Vekili Mgr. François Yakan, ’te dini eğitim gören Iraklı mülteci çocukların mezuniyet törenine katıldı.
Yakan, Bilecik Gölpark Çınarbahçe’de gerçekleşen ve Bilecik’te yaşayan Iraklı Hristiyan çocuklarının dini mezuniyet törenine katıldı, Bilecik’te yaşanan Iraklı Hristiyanlar bir araya geldi. Yaklaşık 150 kişinin katıldığı dini törende katılanlara Katolik temsilciler şarap ve ekmek ayini töreni gerçekleştirdiler. Gençler, Katolik temsilcilerin ikramını almak için sıraya geçtiler.
Yapılan duaların ardından Türkçe konuşan Katolik Keldani Asuri Cemaat Ruhani Reisi ve Patrik Vekili Mgr. François Yakan, birlik ve beraberlik mesajı verirken, Türkiye’nin 72 ilinde Iraklı yaşadığını belirtti. Yakan, “Şunu söylemek istiyorum. Biraz önce yaptığımız dualar hep Allah’ın dualarıdır ve hepimiz aynı Allah’ın çocuklarıyız. Özellikle Ramazan ayında söylemek istiyorum, bu çok önemli bir durum. Müslümanlar için önemli bir ay ve dualarımız sizinledir. Hep beraber dua ediyoruz" dedi.
Konuşmaların ardından dini tören sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
(Özel Haber) Bilecik’te Hristiyan Çocuklara Dini Mezuniyet Töreni
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN