Bozüyük’te Sığır Yetiştiricileri Birliği’nden İftar

Giriş Tarihi: 2.7.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 11:12
Bozüyük’te Sığır Yetiştiricileri Birliği’nden İftar
’in Bozüyük ilçesinde Bilecik İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından birlik üyelerinde yönelik iftar programı düzenlendi.
Bir restoranda düzenlenen iftar yemeğine Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hacı Dursun Yıldız, müdür yardımcıları, Bozüyük ve Söğüt ilçe tarım müdürleri, Birlik Başkanı Naci Eser, İl Genel Meclis üyeleri, siyasi parti ilçe başkanları, birlik üyeleri ve eşleri katıldı.
Yenilen iftar yemeğinin ardından bir açıklama yapan Bilecik İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Naci Eser, iftara katılan üyelerine teşekkür ederek sertifikalı düvenin önemine değindi. Eser yaptığı açıklamada, “Bu yıl birlik olarak 3.’üncü iftarımızı düzenliyoruz. Özellikle işimizin yükünü çeken eşlerimizi de bugünkü iftarımızda konuk ederek kaynaşmak birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek istedik. Beyler aksattığı için ben hanımlara seslenmek istiyorum. Bizim aylık bir defa yapılması gereken bir süt ölçüm defterimiz var. Bunu yaptığımızda devlet bize ekstradan 70 TL ödeme yapıyor. Beyler bunu yapmayınca sertifikalı düvelerimiz de çıkmıyor. Sertifikalı düve ile sertifikasız düve arasında bin 500 TL oynuyor. Hanımlardan rica ediyorum beylere aylık süt ölçümlerini yaptırsınlar ve göndersinler. Bizden sertifikalı düve isteniyor. Ancak süt ölçümleri yapılmadığı için sertifikalı düve bulamıyoruz. İftarımıza teşrif ettiğiniz için tüm üyelerimize ve eşlerine çok teşekkür ediyorum. Özellikle il tarım müdürümüze Bilecik’teki programına rağmen bizleri yalnız bırakmadığı için teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca Bilecik Milletvekillerimiz Halil Eldemir ve Yaşar Tüzün de programımıza katılmak istemelerine rağmen yoğun programlarından dolayı katılamadılar. Onların selamlarını da sizlere iletmek istiyorum” Dedi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hacı Dursun Yıldız ise yaptığı açıklamada, sığır yetiştiricilerinin birliklerine sahip çıkmaları çağrısında bulundu. Yıldız yaptığı açıklamada, “Bizler burada çok rahat ortamlarda orucumu tutarak ibadetlerimizi yapabiliyoruz. Ama çevremizdeki ülkelerde zulüm var. Bu zulümlerden bir tanesi de Çin tarafından Uygur Türklerine uygulanmaktadır. Bu zulmü yapanları ve zulme karşı durmayanları nefretle kınıyorum. Bugün burada güzel bir ortamda birlik ve beraberlik içerisindeyiz. Zulme uğrayanlar bize sığınıyor, ama bizim sığınacak hiçbir yerimiz yok. Bunun için bu mübarek günün yüzü suyu hürmetine, birbirimizi sevelim. Birbirimizin hatalarını değil güzel taraflarını görelim. Bugün burada böyle bir iftar düzenlediği için başkanıma teşekkür ediyorum. Sizlerden de birliğinize sahip çıkmanızı istiyorum. Çünkü uygulanan tarım politikaları mutlaka ve mutlaka kooperatiflerin ve birliklerin çiftçi örgütlenmesini destekliyor. Bu kooperatif ve birliklere üye olmayanlar destek olamıyorlar. Ama üye olanlar süt, damızlık ve besi desteği gibi destekler alarak çiftçimizin alım gücünü daha arttıracak bir politika uygulanıyor. Bu nedenle birliğinize sahip çıkın. İlimizde afetsiz, bol ve kazançlı bir sezon geçirmenizi temenni ediyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bozüyük’te Sığır Yetiştiricileri Birliği’nden İftar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN