Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İftardan Sonra Kan Bağışı Kampanyası

Giriş Tarihi: 6.7.2015 14:21 Güncelleme Tarihi: 7.7.2015 13:15
İftardan Sonra Kan Bağışı Kampanyası
Türk Kızılay’ı Şube Başkanı Selami Çınar, Ramazan ayı münasebetiyle kan bağış sayılarında azalma meydana geldiğini söyledi.
Çınar, Ramazan ayı olması nedeniyle kan bağışı sayılarında azalma meydana geldiğinden, 3 günlük kan bağış programı düzenlediklerini belirterek, “Kan ihtiyacı sıkıntılarımızın yaşanmaması açısından tüm halkımızın kan bağışı desteğine bekliyoruz. Bir ünite kandan 3 kan ürünü elde edildiği düşünüldüğünde yapılan bağışların da önemi daha çok ortaya çıkmaktadır. Unutmayalım ki kan acil değil sürekli ihtiyaçtır” dedi.
RAMAZANDA KAN VERMEK DİNEN SAKINCASI VAR MI?
Ramazan da kan vermenin dinen bir sakıncasının olmadığına dair müftülüklerde bildiriler olduğunu ifade eden Çınar, “Kanın hangi saatte verileceği konusunda farklı görüşler, yorumlar olsa da genel olarak Ramazan da kan vermenin dinen bir sakıncası olmadığı görüşü dile getirilmektedir. İlimizdeki iftar sonrası yapılacak olan kan bağış kampanyasına, 18-65 yaş arasında olan her vatandaşımızı yanlarında T.C kimlik numarası içeren bir kimlik belgesi ile katılımlarını bekliyoruz. Kan bağışları 8-9-10 Temmuz 2015 günleri Bilecik Belediyesi Kültür Sitesi’nde saat 21.00 ile 00.00 saatleri arasında olacaktır” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İftardan Sonra Kan Bağışı Kampanyası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN