Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vatandaş Ramazanda Kan Bağışına İlgi Göstermedi

Giriş Tarihi: 11.7.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
Vatandaş Ramazanda Kan Bağışına İlgi Göstermedi
Türk Kızılay’ı Şubesi tarafından Ramazan ayı münasebetiyle düzenlenen kan bağış kampanyasında düşük katılım gerçekleşti.
Bilecik merkez Kültür Sitesi bahçesinde Türk Kızılay’ı Bilecik Şube tarafından Ramazan ayı münasebetiyle düzenledikleri kan bağış kampanyası için kurulan kan verme çadırına vatandaşlar ilgi göstermedi. 8-9-10 Temmuz 2015 günleri Bilecik Belediyesi Kültür Sitesi’nde saat 21.00 ile 00.00 saatleri arasında yapılan kan bağış kampanyasında 3 günde 35 ünite kan toplanırken, Bilecik tarihinin en az katılımı olduğu belirtildi.
Konu hakkında açıklama yapan Türk Kızılay’ı Bilecik Şube Başkanı Selami Çınar, "Ramazan ayı olması nedeniyle katılım çok düşüktü. 3 günde 35 ünite kan toplandı ve Bilecik tarihinin en düşük katılımı olmuştur. Ramazan ayı olması nedeniyle kan bağışı sayılarında azalma meydana geldiğinden, 3 günlük kan bağış programı düzenlemiştik ama istediğimiz verimi alamadık. Ramazan sonrası bu durumu telafi etmeye çalışacağız. Bu 3 günlük süre zarfından kayıtsız kalmayan ve kan bağışı yapan vatandaşlara teşekkür ederim” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vatandaş Ramazanda Kan Bağışına İlgi Göstermedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN