Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Osmaneli Belediyesi Türkiye Tekvando Federasyonuna İftar Yemeği Düzenlendi

Giriş Tarihi: 12.7.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
Osmaneli Belediyesi, 10 İlin Tekvando kulüp antrenörlerine, yöneticilerine, sporcularına ve ailelerine iftar yemeği düzenledi.
10 İlin Tekvando Kulüp Antrenörlerine, Yöneticilerine , Sporcularına ve ailelerine Osmaneli Belediyesi İftar yemeği düzenledi. Düzenlenen iftar yemeğine Valisi Ahmet Hamdi Nayir, 2.Jandarma Er Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer KOÇ,Osmaneli Kaymakamı Edip Çakıcı, Tekvando Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, Başkan Yardımcısı Dr. Oktay Duymaz, Genel Koordinatör Ramazan Erçin, yönetim kurulu üyesi Alaatin Çoban, Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız,İlçe Emniyet Müdürü Hicri Görgün,on İlin tekvando il temsilcileri, sporcular ve davetliler katıldı. İftar yemeğinden sonra yemeğe katılanlara teşekkür konuşması yapan Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, “Öncelikle bu mübarek günlerde tutmuş olduğunuz oruçlarınızı,ibadetlerinizi Allah kabul etsin, hamd olsun ki Rabbime böyle güzel bir günde hep beraberiz,ben şahsım ve Osmaneli Belediyesi olarak spora çok önem veriyoruz 1308 Belediye spor kulübümüz yaklaşık on beş dalda faaliyet gösteriyor sporlarımızı amatörce yapıyoruz amacımız alt yapı takımı olarak devam ediyoruz. Federasyonumuzun bugüne kadar bizlere çok büyük katkıları oldu. Bu katkıların devamı sonrasında inşallah çok daha farklı başarılara uzanabileceğimizi umuyorum. Başarılardan daha ziyade birlik ve beraberliğimizi koruya bilmektir.Bu anlamda’ da bizlere katkı sağlayan tüm katılımcılara herkese çok teşekkür ediyorum,Bu akşam İftar davetimiz bizleri kırmayıp İcabet eden başta Sayın Valimiz Ahmet Hamdi Nayir’a, 2.Jandarma Er Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç’a,Osmaneli Kaymakamı Edip Çakıcı’ya, Tekvando Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin’e, Başkan Yardımcısı Dr. Oktay Duymaza, Genel Koordinatör Ramazan Erçin’e, yönetim kurulu üyesi Alaatin Çoban’a, Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız’a,on İlin tekvando il temsilcileri, Sporcular ve davetlilerine çok teşekkür ediyorum ve yaklaşan Kadir Gecenizi, Ramazan Bayramınızı’ da kutluyorum” dedi.
Daha sonra bir konuşma’ da Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin yaptı. Şahin, “Türkiye Tekvando Federasyonunun lisanslı sporcu sayısının Türkiye’de üç yüz elli bin olan futboldan sonra amatör branşlarda lisanslı sporcu sayısında birinci durumda olan bir branştır.Altmış Bine yakın aktif sporcusu’ da Türkiye’nin’ de seksen bir Vilayetinde ve İlçelerinde faaliyet göstermektedir.Son yıllarda Dünya şampiyonalarında,Avrupa şampiyonalarında Ülkemizi başarıyla temsil etti çocuklarımız Bayrağımızı göndere çektirmiş ve defalarca kez İstiklal Marşımızı aldırmışlardır.Bu mübarek günde, gece’ de özellikle Osmaneli’de olmaktan çok memnunum Sayın Belediye Başkanımız Münür Şahin’e bizleri burada topladığı ve misafir ettiği için çok teşekkür ediyorum. Buraya yemeğe katılan Bilecik, Sakarya, Zonguldak, Düzce, Bolu, Bursa, Kocaeli, Eskişehir, Kütahya ve Karabük’ten katılan antrenörlere,sporcularımıza katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberliğin doruğa ulaştığı bu güzel ayda Türkiye Tekvando Federasyonunun sadece uluslar arası sporcu yetiştirmek değil aynı zamanda iyi vatandaş olarak da gençlerimizi eğitmeye çalışıyoruz, burada gördüğünüz topluluk da bunun bir göstergesidir.Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada sportif başarı anlamında sevindirmeye devam edeceğiz son zamanlarda Tekvando Federasyonuna bağlı takımlarımız çok büyük başarılar elde etti.Bu gece burada olmanızdan dolayı Sayın Valim değerli Komutanım, Sayın Kaymakamım, kıymetli Belediye Başkanım ve sporcularımızın değerli aileleri çocuklarımıza göstermiş olduğunuz ilgiden ve desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Osmaneli’ ye gelmemin tek bir sebebi vardı.14000 nüfuslu bir İlçeden Dünya ve Avrupa şampiyonaların çıkması son turnuvada’ da takım halinde Avrupa üçüncülüğüne gelmesi Federasyonun dikkatini çekmiştir. Ben özellikle bunun için gelip görmek istedim.Gördüm ki Böyle değerli Valimiz,Böyle kıymetli Komutanımız,böyle saygı değer Kaymakamımız ve böyle candan içten misafir Perver Belediye Başkanımız ve tabii ki’ de olmazsa olmaz o samimi aileleri olduğu müddetçe bizim ay yıldızlı Bayrağımız göklerde dalgalanmaya, İstiklal Marşımız söylenmeye devam edecektir” dedi. Son olarak konuşan Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir şunları dile getirdi:
“Malum olduğu üzere Ramazan ayı rahmet ve mağfiret ayı, bereket ayı bunlar kadar önemli olan birlik ve beraberlik ayıdır. Ramazan ayının birlik ve beraberliğinde bizler bu toplu iftarlarda en güzel şekilde hissediyoruz, sporunda bu yönü var. Spor’ da ramazan ayı gibi bizleri bir araya getiren önemli bir hususlardan biri spor öncelikle kişisel gelişiminizi sağlayan, kendinize güveni sağlayan bir unsurdur.Aynı zaman’ da toplumun bir parçası olduğunu hissettiren,toplum içerisinde kendinize yer bulduran başarılarınızla takdir edilen bir durum yeni dostlukların yeni arkadaşlıkların oluşmasıyla’ da birlik ve beraberliğin içerisinde önemli ögelerden biridir.Bugün burada bu iki konuyu bir araya getirmiş oluyoruz,Osmaneli Belediyemiz tarihine ve kültürüne sahip çıktığı gibi gençliğe ve spora da sahip çıkan güzel örnekleri veriyor. Bizlerde Valilik olarak bu güzel örneklerin arkasında durmaya ve desteklemeye devam ediyoruz. Ben burada her şeyden önce aileleri kutlamak istiyorum çocuklarını bu yolda yalnız bırakmayan güzel İlimize,güzel İlçemize beraber gelen velilerimiz ailelerimiz bu geceyi kıymetli kılanlardır. Daveti kıymetli kılan icabeti’ dir. Eğer davete geliş olmasaydı bizler burada tek başımıza kalmış olacaktık, sizler hem Belediyemizin hem’ de Federasyonumuzun davetine İcabet ederek bu geceyi kıymetli kılan sporcularımız, antrenörlerimiz ve onların aileleri, oldular. Ben güzel ilimiz ve güzel ilçemizde sizleri burada görmenin mutluluğunu ifade etmek istiyorum ve katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum, hepinize hayatta başarılar diliyorum”.
Program daha sonra katılımcılara çeşitli hediyeler verilerek yemek programı sona erdi. Program daha sonra iftar yemeğine katılan misafirlere kısa bir şehir turu yaptılar sehir tepesine çıkartıldı. Burada içilen çay ve kahve faslından sonra ilahiler söylenerek program sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osmaneli Belediyesi Türkiye Tekvando Federasyonuna İftar Yemeği Düzenlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN