Osmaneli Müftüsü Bostancı Ramazan Bayramı Mesajı Yayınladı

Giriş Tarihi: 16.7.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Osmaneli Müftüsü Bostancı Ramazan Bayramı Mesajı Yayınladı
’in Osmaneli ilçe Müftüsü Aydın Bostancı, Ramazan Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, bayramların neşe ve sevinç günleri olduğunu kaydetti.
Müftü Bostancı, mesajında, Ramazan Bayramı’nın, bir ay boyunca tutulan oruçların, kılınan teravihlerin, verilen sadaka, zekat ve fitrelerin, yapılan hayır ve hasenatın manevi hazzını doya doya tadacağız bir sevinç günü olduğunu aktardı. Bostancı, "Rvveli rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluşa vesile olan, cennet kapılarının açıldığı, cehennem kapılarının kapandığı, şeytanların zincire vurulduğu, Kur’an-ı Kerim’in indiği ve bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesini içinde barındıran Ramazan-ı Şerifi derin bir özlem ve aşkla geride bıraktık. Rahmet ve mağfiretiyle gönüllerimizi temizleyen, fazilet ve bereketiyle ruhlarımızı dolduran, orucu, teravihi, mukabelesi, sahuru, iftarı ve fıtır sadakasıyla bizi bahar diriliğine erdirecek olan Ramazan Bayramının arifesine ermiş bulunuyoruz. Bayramlar sevinç günüdür. Çünkü bayramlar Müminlerin nefisleriyle yaptığı mücadeleyi kazandığı ve bunun mükâfatını aldığı gündür. Bayramlar sadece bizim sevinip mutlu olduğumuz günler değil, sevincin ve neşenin paylaşıldığı, yetimler, çaresizler, hastalar, acizler, fakirler, öksüzler ve elden ayaktan düşmüş yaşlılar gibi mahrum ve mahzun gönüllerin de sevincinin ve kederinin paylaşıldığı zamanlardır. O halde bu görevimizi unutmayalım. Anne-baba, akraba, eş ve dost ziyaretleri yaparak, onların da hal hatırlarını soralım, bugünün mutluluğunu paylaşalım. Bayram fırsatını iyi değerlendirerek kırılan kalpleri onaralım, küs olduğumuz kardeşlerimizle barışalım, dargın olanlarımız varsa barıştıralım ve birbirimize dua edelim" ifadelerine yer verdi.
Bostancı, insanların Allah’a karşı sorumluluğunun sadece Ramazan’a, cumaya ya da bayrama mahsus olmadığına değinerek, şöyle devam etti:
"Ramazanda kazandığımız iyi ve güzel alışkanlıklarımızı devam ettirmeliyiz. Ramazandan sonra da kötü huy ve davranışlara tekrar dönmemeliyiz. Çünkü bizler, ölüm gelinceye kadar Rabbimize ibadet ve kulluk etmekle mükellefiz. Öyleyse mübarek Ramazan bize veda etti diyerek biz de bayramla beraber tekrar hatalı alışkanlıklarımıza dönmeyelim. Cenab-ı Hak, tuttuğumuz oruçları, kıldığımız namazları, vermiş olduğumuz zekât ve sadakaları, yapmış olduğumuz diğer ibadetlerimizi kabul buyursun. Günahlarımızı afv ve mağfiret eylesin, Cehennem ateşinden bizleri korusun. Bu vesileyle, bütün halkımızın Ramazan bayramını en kalbi duygularımla tebrik eder, Cenab-ı Hakkın bizleri huzur, sükûn, birlik ve beraberlik içerisinde daha nice bayramlara kavuşturmasını niyaz ederim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osmaneli Müftüsü Bostancı Ramazan Bayramı Mesajı Yayınladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN