’te 2014-2015 Futbol Sezonu Değerlendirmesi

Giriş Tarihi: 20.7.2015 21:28 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 22:51
Futbol İl Temsilcisi Engin Toku, 2014-2015 futbol sezonunu geride bıraktıklarını, zorlu ve mücadele gücü yüksek bir sezon geçirdiklerini belirterek, şampiyon takımın Bölgesel Amatör Lig (BAL) başvurularını yaptığını söyledi.
Toku, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, 2014-2015 futbol sezonunu Bilecik 1. Amatör Lig’de 4 takımın son 6 haftaya başa baş mücadele yaptıklarını belirterek, “Bu 4 takım içerisinden Bilecik İl Özel İdarespor şampiyonluğu göğüsledi. Şampiyon takım BAL katılım ücreti olan 20 bin lirayı yatırarak başvurularını yaptı ve Bilecik’i seneye 2015-2016 sezonunda BAL’da temsil edecek. Şimdi kuraların çekilmesine kaldı ve Bilecik İl Özel İdarespor’a 2015-2016 sezonu için başarılar dilerim. BAL’da tek takımı ve pivot il olduğumuz için Ege, İç Anadolu veya Marmara grubundan birinde olacak. Ben de yetkililerden rica ettim ve Marmara grubunun bizler için de daha iyi olacağını söyledim” dedi.
"STAT KİRALAMA İŞLEMLERİ TAMAM"
Bilecik İl Özel İdarespor‘un Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden stat kiraladığını belirten Toku, “Bilecik İl Özel İdarespor şu an benim gördüğüm kadarıyla sahip çıkılan bir takım değil. Buradaki takım şampiyon olduğunda yemek verildiğinde Genel Sekreterimiz, Valimiz, Meclis Başkanımız söz verdi destek vereceğiz diye. İnşallah sözlerinin arkasında dururlar. Bilecik için de tanıtım için de çok iyi olur. Bilecik’i tanıtım için taşı mermer, toprağı seramik, yaprağı ipek işte bu da bir tanıtım amacı. Buraya 14 tane diğer illerden takımlar gelecek ve Bilecik’i tanıyacaklar. Bu da bir tanıtım amacıdır” dedi.
"BAL’A YÜKSELEN TAKIM VAR AMA STAT YOK"
Bilecik Edebali Stadı’nın çatısının yarısının olduğunu ve diğer yarısının geçtiğimiz aylarda kar yağışı nedeniyle çöktüğünü ifade eden Toku, “Stat konusu bugün Bilecik İl Özel İdarespor ile Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü protokol imzaladı. Stadımızın durumu belli zaten. Çatısının yarısı var yarısı yok. Bu takım müracaat etti ve BAL’a başlayacak. Geçen sene Vitra Spor Bozüyük 1’nolu sahada müsabakalar oynanır diye rapor tutup federasyona gönderdik. Fakat Bozüyük’teki bir arkadaşımız deprem yönetmeliğine uygun değil diye bir yazı yazıp federasyona göndermiş. Tribünde deprem yönetmeliği uygun olmadığı için müsabaka verilmedi. Bilecik Gençlik Hizmeti ve Spor İl Müdürlüğü yetkililerinden bilgi aldık onlarda Edebali Stadı’nın büyük ihtimalle BAL ligi müsabakalarına yetiştireceklerini ifade ettiler” diye konuştu.
"22 TEMMUZDA 1. AMATÖR LİG FİKSÜRİ ÇEKİLECEK"
Bu sene Bilecik 1. Amatör Lig’in renkli geçeceğini söyleyen Toku, sözlerine şöyle devam etti:
“Temmuzun 22’sinde hayırlısı ile 1. Amatör Lig futbol müsabakaları kuraları çekeceğiz. Geçen sene 15 takım vardı. Federasyonun aldığı karar neticesinde 2015-2016 futbol sezonunda 14 takımla yapılacak diyerek söylendi. Biz de bu sene 1. Amatör Lig’den 2 takım düşürdük, 2. Amatör Lig’den de bir takım aldık. Önümüzdeki yıl 14 takımla 1. Amatör Lig müsabakalara devam edeceğiz. Müsabakalarda ya Ağustos’un sonunda ya da Eylül’ün ilk haftasında başlatmayı düşünüyoruz. Ondan sonra da 15-20 gün sonrada U-17 başlaması gerekiyor. Çünkü federasyon cetveline göre ilk önce U-17 sonra U-15, U-13, U-14 diye devam eder."
"İKİ TAKIMIN YAPTIĞI HATAYI BÜTÜN BİR LİGE YAYMAMAK GEREKİR"
Bir iki takımın yaptığı disiplinsizce davranışları bütün takımlara mal etmenin yanlış olduğunu belirten Toku, sözlerine şöyle noktaladı:
“Bir iki takım mutlaka hata yapmıştır ama diğer özveriyle ve başarıyla çalışmalarıyla sahaya çıkan takımlar için de bunu kullanamayız. İki takımın yaptığı hatayı diğer takımlara mal edemeyiz. Bazen takım başkanı sorumsuz olabilir ama ve sorumlu olan kulüplerine sahip çıkan takım başkanları da öyle davranmamıştır. İki takımın yaptığı hatayı bütün bir lige yaymamak gerekir. Geçen sene birinci amatör çok renkli geçti, çok aksiyonu yüksek geçti. Çok olaylar yaşadık yaşanan bu olaylarda sorumlu kimse polis teşkilatımız gerekeni yaptı. Gençlerbirliği son maçında çıkan olaylardan Gençlerbirliği Spor Kulübü 6 maç saha kapatma aldı. Önümüzdeki sezonda ne olursa olsun hangi kulüp olursa olsun gereken neyse futbol müsabaka talimatı ve disiplin talimatı neyse o uygulanacak. Zaten taviz vermiyoruz. Bütün kulüpler aynıdır benim gözümde. Hiçbir kulüp ayırmam. Yine dediğim gibi hangi kulüp olursa olsun müsabaka talimatı neyse, disiplin talimatı neyse bütün kulüplerimize aynı şekilde uygulanır.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilecik’te 2014-2015 Futbol Sezonu Değerlendirmesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN