Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Yağcı’dan Terör Saldırılarını Kınama Mesajı

Giriş Tarihi: 21.7.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 08:54
Başkan Yağcı’dan Terör Saldırılarını Kınama Mesajı
Belediye Başkanı Selim Yağcı, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesi ile Adıyaman’da meydana gelen terör saldırılarına ilişkin yazılı açıklamada bulundu.
Başkan Yağcı, açıklamasında Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde meydana gelen, 30 kişinin hayatını kaybetmesine ve yüzlerce vatandaşın yaralanmasına neden olan elim terör saldırısını üzülerek öğrenmiş olduğunu belirtti. Yağcı, “Ülkemizin, milletimizin dirliğine, birliğine, beraberliğine; huzuruna, barışına yönelik gölge düşürmek isteyen ve istikrarlı büyümesini bozmak; aramıza nifak sokmak girişiminde bulunanların yapmış olduğu bu çirkin saldırıyı esefle kınıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti bu zamana kadar olduğu gibi Çanakkale’deki ruhla bundan sonra da 2023 hedeflerine, gelecek 2053 ve 2071 Türkiye’sine emin adımlarla yürüyüşüne hızla devam edecektir. Geçmişten aldığımız güçle, geleceğe emin adımlarla yürüyecektir. Ülkemiz, yapılan bu ve buna benzer oynanmak istenilen oyunlara izin verilmeyecek ve kutlu yürüyüşümüzü bu oyunlar durduramayacaktır. Bunun için hep birlikte daha iyiye daha güzele ulaşmak için var gücümüzle birlikteliğimizi koruyacağız. Bu kötülükleri el birliği ile yeneceğiz. Hükümetimiz ve Devletimiz bu elim olay ile ilgili, gerekli soruşturmayı titizlikle yürütmektedir. Çalışmalar kararlılıkla sürdürülüyor. Bu üzücü olayda hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, yakınlarına Cenab-ı Allah’tan sabr-ı cemil diliyorum’’ diye kaydetti.
BUGÜN BİR OLMA, DİRİ OLMA GÜNÜDÜR
Yağcı, Adıyaman’da güvenlik güçleriyle terör örgütü üyeleri arasında çıkan çatışmada Jandarma Uzman Onbaşı Müsellim Ünal’ın şehit olduğunu da belirterek, “Şehit olan askerimize Allah’tan rahmet kederli ailesine başsağlığı diliyorum. Ülkemizin birliğini, dirliğini, huzurunu bu tarz oyunlarla bozmak isteyenlere geçmişte fırsat vermediğimiz gibi bugünde bu millet asla fırsat vermeyecektir. Tam tersine bizi millet olarak daha da perçinleyecek ve kenetleyecektir. Bundan medet umanlar yanıldıklarını pek yakında da anlayacaktır. Her zaman söylediğimiz gibi terörün dili, dini, ırkı ve milleti yoktur. Bugün bir olma, diri olma günüdür” diye belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Yağcı’dan Terör Saldırılarını Kınama Mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN