AK Parti Milletvekili Halil Eldemir:

Giriş Tarihi: 1.10.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 1.10.2015 15:58
AK Parti Milletvekili Halil Eldemir, 1 Kasım erken seçimleri öncesi bir değerlendirme yaptı.
AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, CHP’nin 7 Haziran seçimlerindeki vaatlerine değindi. Eldemir, “Ekonomi vaatlerle idare edilmez. Ekonomi hesap kitap işidir. Siz verebileceğinizi yazarsınız, kaynağınızı nereden tedarik edeceğinize bir karşılık oluşturursunuz, oluşturduğunuz karşılığı da vermeye çalışırsınız. Şimdi daha öncede ana muhalefet partisi liderinin gerek kendi katıldığı yerel seçimlerde gerek sonrasındaki seçimlerde bir takım vaatleri oldu. Bir takım vaatleri bulunurken hiç birisine de karşılık olarak ben ekonomide şu icraatları yapacağım, bunlara karşılık elde ettiğim kaynaklardan topladığım gelirlerden oluşturduğum kaynakları şöyle dağıtacağım demedi. Sadece ve sadece kuru vaatle. Yani şimdi şöyle asgari ücreti şöyle yapacağım, şunu böyle yapacağım, emekliye 2 ikramiye vereceğim. Yani bunların her biri iyi bir şekilde çalışılıp karşılığının da bulunup ispat edilebilir bir şekilde bu noktaya getirilse, vaat öyle verilse sorun yok. Ama ülkemizde milletimiz hemşehrimiz bunu çok iyi biliyor. Mazotu 1 lira yapacaklar şuanda nerede? Mazotu 1 buçuk lirada 1.80’ne nasıl çıkardılar? 7 Haziran’dan beri herhangi bir zam yok mazotla alakalı. Biz şunu yapıyoruz bakın, emeklilerimizin olsun, çalışanlarımızın olsun maaşlarıyla ilgili endişeleri olduğunu, yetmediğini ve bu konularda iyileştirme beklediklerini biz gayet net anladık. Biz ekonomi yönetimimizde burada nasıl bir iyileştirme yapabiliriz, nasıl bir düzenleme yapabiliriz bunları çalıştık. Ve şuanda da çalışıyoruz. Kısmet olursa 4 Ekim’de Sayın Başbakanımız bunları nereden, ne şekliyle, bulacağımızı, nasıl dağıtacağımızı gayet güzel bir şekilde anlatacak. Ve milletimizin karşısına da bu şekilde çıkacağız” dedi.
AK Parti Bilecik Milletvekili Eldemir, 1 Kasım seçimlerinde tek başlarına iktidar olmak için tüm imkanları seferber ettiklerini söyledi. "Millet ne talimat verirse o olur" diyen Eldemir, şöyle devam etti:
“7 Haziran seçimleri sonrası milletimizin vermiş olduğu mesajı iyi anladık ve bu doğrultuda çalışmalara başladık. Milletimizin talimatı mühim. Biz bu konuda yüzde 41 oy alan bir partiyi iktidar yapamadık. Bu sistemin sıkıntısı aslında. Dünyanın birçok yerinde demokrasinin gelişmiş olduğu yerlerde yüzde 41’lik oylar yok. Biz buna rağmen iktidar olamadık. Ama bizim milletimizin basireti tek parti dönemlerinde tek başına iktidarlık dönemlerinde güçlü iktidarlar olup Türkiye’ni hızlı ileri gittiğini bilir. Ben milletimizin gereğini yapacağını düşünüyorum. Seçim sonuçlarında da ümitliyiz. Biz gene 1’inci parti çıkarız tek başımıza da iktidar olacağımıza inanıyoruz. Bu konuda milletimize güveniyoruz. Milletimizin bize verdiği oyla da söylemek istedi. Sadece ve sadece belki ufak tefek eksiklerimizi vatandaşlarımız bize ikaz anlamında gereğini yapmıştı. Bizde buradan dersimizi aldık. Şimdiden hem olumsuz tabloyu ve çok olumlu bir tabloyu konuşmaktansa önümüzdeki günlerin kıymetini bilip biz çalışacağız tek başımıza iktidar olacağız.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN