Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bozüyük’te Sentetik Saha Açılış Töreni;

Giriş Tarihi: 5.10.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 5.10.2015 15:47
Bozüyük’te Sentetik Saha Açılış Töreni;
’in Bozüyük İlçe Belediyesi tarafından Öğretmen Bekir Aral İlkokulu bahçesine yapılan sentetik sahanın açılışı, düzenlenen törenle gerçekleştirildi.
Düzenlenen törende ilk olarak konuşan Okul Müdürü Müslüm Bozkurt, okul bahçelerine yapılan sentetik saha ile eğitime destek sağlayan Belediye Başkanı Fatih Bakıcı ve ekibine teşekkür etti. Ardından konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş “Çalışmalarımız ile eğitimin kalitesini en iyi devletin gerçekleştirdiğini ortaya koyduk. Hiçbir kurumun devletten üstün olmadığını ve devletin verdiği eğitimin özel kurumlara oranla daha iyi bir eğitim verdiğini sonuçları ile ortaya koyduk. Okullarımızın her türlü eksiklerinin giderilmesinin ardından bize düşen vatanını milletini seven, anne ve babasına faydalı bireyler yetiştirmek düşüyor” dedi.
Belediye Başkanı Fatih Bakıcı ise, Milli Eğitim ve Belediye olarak çocukların daha iyi ortamlarda iyi bir eğitim almaları için seferberlik ilan ettiklerini söyledi. Başkan Bakıcı, “Belediye olarak her mahallemize her okulumuza farklı bir proje uygulaması ile hizmet götürmeye çalışıyoruz. Öğretmen Bekir Aral İlkokulu benim mezun olduğum, çocukluğumuzun büyük bir bölümünün geçtiği ilk gözdelerimden. Bu nedenle bu okulumuza daha farklı bir gözle bakıyorum. Bizlerin geçmişte yaşadığı sıkıntıları çocuklarımız yaşamasın düşüncesi ile bu tesisimizi okulumuza kazandırdık. Okulumuza bu sahayı kazandırmanın haklı gururunu yaşıyorum. Geçmişte yaşanan sıkıntılar ile günümüz eğitimi arasında ki farklılığın öğrencilerimize anlatılması gerekiyor. Milli Eğitim ve Belediye olarak çocuklarımızın daha iyi ortamlarda iyi bir eğitim almaları için seferberlik ilan etmiş bulunuyoruz. Çocuklarımızın kazasız belasız spor yaparak eğlenmelerini diliyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Bakıcı, Bozüyük’te 8’i okul bahçelerine toplam 11 sentetik sahanın açılarak çocukların kullanımına sunulduğunu kaydetti.
AK Parti Milletvekili Halil Eldemir, hükümet olarak görev yaptıkları zaman zarfında eğitime büyük önem verdiklerini ve vermeye de devam edeceklerini söyledi. Milletvekili Eldemir, “Gelişmekte olan ülkelerde nitelikli ve çalışkan insan kaynakları vardır. Öğrencilerimiz geleceğe hazırlanırken nitelikli olursa bunlar bizim muasır medeniyet seviyesine ulaşmamız için dünyada lider ülke olabilmemiz için önemli hususlardır. Son yıllarda hükümet olarak okullarımızda derslik sayılarının arttırılması okullarımızda materyal olarak kullanılan fiziki donanımların arttırılmasını sağladık. Bundan sonra ki süreçte de çocuklarımız bizlerin teşviki, öğretmen ve idarecilerimizin desteği ile daha iyi eğitim alacaklardır. Bu tarz spor tesislerimiz çocuklarımızın ruh ve beden sağlığına büyük katkı sağlayacaktır. Ben bir kez daha belediye başkanımıza çocuklarımıza ve gençliğimize verdiği önemden dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum. Başta başkanımız ve çalışma arkadaşlarını tebrik ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Müftü Selami Bağcı tarafından yapılan dualar eşliğinde sentetik sahanın açılışı yapıldı. Açılış sonrasında Belediye Başkanı Fatih Bakıcı tarafından minik sporcularla kısa bir açılış karşılaşması oynandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bozüyük’te Sentetik Saha Açılış Töreni;
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN