Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Proje Ve Desteklemeler Anlatıldı

Giriş Tarihi: 22.2.2015 17:48
Proje Ve Desteklemeler Anlatıldı
Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), organizasyonuyla bir araya gelen ilçe belediye başkanları ve kaymakamlara, AB ve Devlet Hibe Destekleri teşvikleri anlatıldı.
Bilgilendirme sunumlarını yapmak üzere Bingöl Üniversitesi’ni temsilen MMF Dekanı Prof. Dr. İbrahim Türkoğlu, Genç MYO Müdürü ve Oda Akademik Danışmanı Doç Dr. Alaaddin Yüksel, Üniversite Proje Koordinasyon Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Abdulvahap Baydaş, Bilim Sanayi Teknoloji İl Müdürü Mesut İlhan, İşkur Müdürü Fesih Güler, KOSGEB Müdürü Naci Özdemir, FKA YDO Koordinatörü İsa Telimen, Tarım Hayvancılık İl Müdürü Vahap Şimşek, Bingöl Valiliği Avrupa Birliği Projeler Koordinasyon Merkezi uzmanları ve kurumları temsilen yetkililer katıldı. İlçeleri temsilen Genç Kaymakamı Abdullah Köklü, Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, Yayladere Kaymakamı Uğur Akmeşe, Yayladere ve Karlıova Belediye Başkan Vekilleri katıldı. Toplantıya ev sahipliği yapan BTSO adına Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Çalbay, Başkan Vekili Cemal Sayılır, Yönetim Kurulu üyeleri Kenan Aybek ve Murat Akçan, Genel Sekreter Dr. Hakan Başbozkurt katıldı. Yaklaşık 4 saat süren bilgilendirme toplantısında, ilçelerin yararlanabilecekleri ilgili devlet kurumlarının ve AB’nin proje ve hibe destek, teşvik programları hakkında bilgilendirmeler yapıldı. İnteraktif yapılan sunumlarda İlçelerde karşılaşılan problemler, teşviklerden yararlanmak için gereken kriterler üzerinde duruldu.
Programa katılımdan ötürü duyduğu memnuniyeti dile getiren BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Çalbay, “Nüfusumuzun yarıdan fazlası kırsalda yaşıyor. Fakat devlet teşviklerinden faydalanma oranlarına baktığımızda ilçelerimiz ve kırsal gerektiği kadar bu desteklerden yararlanamıyor. Bu nedenle mutlaka ilçelerimizin projeler sunmak suretiyle gerekli devlet desteklerinden ve hibelerden faydalanması gerekiyor. Oda olarak devlet destekleri ve ilçelerimiz arasında köprü vazifesi görmek için bu programı tertip ettik. Gördüğüm kadarıyla program çok faydalı olduğu. Toplantımıza katılan tüm ilçe ve kurum yetkililerimize teşekkür ediyorum” dedi.
Program sonunda yapılan değerlendirme kısmında bu tür bilgilendirme programlarının her ilçe için kurum bazlı yapılması ve destek, hibe ve teşvik programları konusundaki bilgi eksikliğinin mutlaka giderilmesi ihtiyacı dile getirildi. Program BTSO’nun katılımcılara yemek ikramı ile son buldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Proje Ve Desteklemeler Anlatıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN