Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sodes Proje Başvuruları Başladı

Giriş Tarihi: 20.3.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 16:27
Valiliği, Sosyal Destek Programı (SODES) 2015 yılı teklif çağrıları başvurularının başladığını bildirdi. Son başvuru tarihinin 15 Nisan olduğunu ifade edilen açıklamada, destek tutarının bütçe büyüklüğünün alt sınırı 100 bin, üst sınırının ise 500 bin lira olduğu belirtildi.
Beşeri sermayenin geliştirilmesi ve toplumsal bütünleşmenin sağlanmasını amaçlayan SODES 2015 yılı uygulamalarının başladığını kaydedilen açıklamada, Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen ve illerde valilikler tarafından koordinasyonu sağlanan SODES’in GAP ve DAP illerinde toplam 34 ilde uygulandığını ifade edildi.
SODES kapsamında, sosyal içerme projeleri, istihdam projeleri, kültür, sanat ve spor projelerinin desteklendiği belirtilen açıklamada, "Kamu kuruluşları, il/ilçe özel idareleri, belediyeler, mahalli idare birlikleri, üniversiteler, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, sivil toplum kuruluşları bulundukları illerde proje başvurusu yapabileceklerdir. Okul, halk eğitim merkezi, kütüphane, gençlik merkezi, çocuk yuvası, huzurevi gibi kamu kuruluşlarının proje teklifleri bağlı bulundukları il ve ilçe müdürlükleri tarafından yapılır ve kabul edilmeleri halinde bunlar tarafından yürütülür" ifadelerine yer verildi.
ALT SINIR 100 BİN, ÜST SINIR 500 BİN LİRA
SODES kapsamında sunulacak projelerin süresi en fazla 12 ay olduğunu kaydedilen açıklamada, SODES destek tutarının bütçe büyüklüğünün alt sınırı 100 bin, üst sınırının ise 500 bin lira olduğu vurgulandı.
Son başvuru tarihinin 15 Nisan olduğunu bildirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
"Proje teklifleri http://www.sodes.gov.tr adresinde erişime açılan SODES Bilgi Sistemi (SODES-BİS) aracılığıyla, 13 Mart-15 Nisan 2015 tarihleri arasında başvuru sahipleri tarafından Bingöl Valiliği AB Proje Koordinasyon Merkezi’ne yapılacaktır. 2015 yılında teklif edilecek projelerin hazırlanmasında http://www.sodes.gov.tr adresinde yer alan 2015 Yılı SODES Uygulama Usul ve Esasları ile ekleri esas alınmalıdır. Projelerin yazılması ve teklif edilmesi sürecinde Bingöl Valiliği AB Proje Koordinasyon Merkezi tarafından başvuru sahiplerine gerekli eğitimler verilecek ve ayrıca her türlü teknik destek sağlanacaktır. 24 Mart 2015 Salı günü saat 10.00’da Bingöl Valiliği toplantı salonunda 2015 SODES Proje Teklif Çağrısı ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapılacaktır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sodes Proje Başvuruları Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN