Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sarı Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Giriş Tarihi: 25.3.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 15:59
Sarı Öğretmenlerle Bir Araya Geldi
Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, eğitimdeki başarının attırılmasına yönelik fikir alışverişinde bulunmak üzere, öğretmenlerle bir araya geldi.
Sarı, toplantıda bir yandan iş dünyasının mesleki eğitime ilişkin beklentilerinin, yaşanan sorunlara ilişkin çözüm önerilerinin, veli, öğrenci ve öğretmenlere yönelik tavsiyelerinin alınması, diğer yandan da eğitimcilerin mesleki ve teknik eğitim kurumlarının sunduğu güncel imkanları, güncel sorunları ele alarak çözüm üretmek gerekiğini söyledi. Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında okuyan öğrencilerin meslekleriyle ilgili uygulama yapabilmeleri, becerilerini geliştirmeleri için öğrencilerin sektörde hizmet veren işletmelerde uygulama yapabildiğini belirten Sarı, "İşletmelere uygulamaya giden bu öğrencilerimizin takibi en iyi şekilde yapılmalı, uygulamalı eğitimlerin daha sağlıklı ve verimli yürütülebilmesi için ilgili işletmelerle iletişim sağlanmalıdır. Müdürlük olarak amacımız öğrencilerimizin, sektörün istediği ve onların taleplerine cevap verebilecek nitelikte yetişmesidir. Gelişmelere ayak uydurabilen, toplumun ihtiyaçlarını karşılayabilecek kalifiye eleman yetiştirmek amacına yönelik çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir. Bingöl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak biz yenilikleri takip eden, örnek model oluşturacak projeler üretebilecek potansiyele sahip bireyler yetiştirme gayreti içerisindeyiz" dedi.
Eğitim alan ve alması gereken tek bir genci bile kaybetme lükslerinin olmadığını belirten Sarı, "Biz bir tek çocuğumuzu bile sokağa ve onun tehlikelerine bırakamayız. Mesleki eğitimi, sokağa gitme riskiyle karşı karşıya olan gençlerimiz için, bir fırsata dönüştürebiliriz. Bu nedenle siz öğretmenlerimize ve okul yöneticilerine önemli görevler düşmektedir" diye konuştu.
Sarı, öğretmenlerin sorunları, istekleri ve çalışmaları hakkında değerlendirmelerini dinledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sarı Öğretmenlerle Bir Araya Geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN