Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Denetimli Serbestlikte Artış

Giriş Tarihi: 26.3.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Denetimli Serbestlikte Artış
’de 2006 yılında mahkemeler tarafından Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’ne gönderilen dosya sayısı, 2014 yılı sonu itibariyle yüzde 35 artarak, Bin 693’e yükseldi. 2015 yılının ilk üç ayında müdürlüğe gelen dosya sayısı ise 557, 2006-2015 tarihleri aralığındaki yıllara ait toplam dosya sayısı ise 5 bin 663.
Bingöl’de Koruma Kurulu Başkanlığı 2015 Mart ayı olağan toplantısı, Bingöl Cumhuriyet Başsavcısı Celal Aygül Başkanlığı’nda yapıldı. Rehberlik Araştırma Merkezi’nde yapılan toplantıya, Bingöl Cumhuriyet Savcısı Uygur Meydan, Bingöl Denetimli Serbestlik Müdürü Orhan Kaykaç ve kurum müdürleri katıldı. Toplantıda, Bingöl Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün hizmetleri, tanıtımı ve yaptığı faaliyetler hakkında bilgi veren Denetimli Serbestlik Uzmanı Sosyolog Zülküf Elçi, koruma kurulu hakkında bilgi verdi. Elçi, "Koruma kurulları mağdurlar ile ceza infaz kurumlarından salıverilen hükümlülerin meslek veya sanat edinmelerinde, iş bulmalarında, sanat sahibi olanlar ile tarım işletmeciliği yapmak isteyenlere araç ve kredi sağlanmasında yardımcı olmak üzere oluşturulmuş bir kuruldur. Cumhuriyet Başsavcısı Başkanlığı, Baro temsilcisi, Belediye Başkanı, Ceza İnfaz Kurumu Müdürü, Denetimli Serbestlik Müdürü, Milli Eğitim Müdürü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, Ziraat Odası Başkanı, Ticaret Borsası Başkanı ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı katılımıyla oluşur. Kurulun amaçları ise, Kamu güvenliğinin sağlanmasına hizmet vermek. Mağdura verilen zararı gidermek, hükümlülerin tekrar suç işlemelerini önlemek. Toplumla iç içe olan eski hükümlüleri yeniden topluma kazandırma çalışmaları yürütmektir" dedi.
11 YILDA 5 BİN 663 DOSYA
Mahkemelerden, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’ne gönderilen dosyalar hakkında bilgi veren Elçi, 2006 yılında 48 olan dosya sayısının, yıllar aralığında artış göstererek, 2014 yılında Bin 693’e yükseldiğini söyledi. 2006-2015 yılları aralığında müdürlüğe gelen toplam dosya sayısının 5 bin 663 olduğunu belirten Elçi, bugün itibariyle devam eden dosya sayısının bin 370 olduğunu kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denetimli Serbestlikte Artış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN