19 Yıl Sonra Tapularına Kavuştular

Giriş Tarihi: 30.3.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 17:24
19 Yıl Sonra Tapularına Kavuştular
’ün Genç ilçesi Kültür Mahallesi Eski Cezaevi Konutlarında ikamet eden vatandaşlar, hakları olan 124 tapuya 19 yıl sonra kavuştu.
Genç ilçesi Kültür Mahallesi’nde İl Acil Afet Müdürlüğü tarafından Bayırlı ve Yatağansöğüt köylerinde heyelana maruz kalan vatandaşlar için 19 yıl önce 124 adet daire yapıldı. Dairelerini teslim alan ancak yıllarca alt yapı, üst yapı gibi bir çok önemli sorun ile başbaşa bırakılan vatandaşlar, uzun yıllar bir taraftan gerekli olan hizmetleri diğer taraftan ise hakları olan tapuları almak için çaba harcadı. Peyderpey hizmete kavuşan vatandaşlar, son olarak hakları olan tapulara ise geçtiğimiz hafta itibari ile kavuştu.
Mülkiyet hakkı tescillenen ve tapularına kavuşan hak sahiplerinden Ramazan Karagöz adlı vatandaş, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Bingöl Milletvekili Prof. Dr. Eşref Taş’a ilgisi ve gayretlerinden ötürü teşekkür ettiklerini söyledi. Karagöz, "19 yıl önce köylerimizde yaşadığımız afetten ötürü İl Acil Afet Müdürlüğü tarafından Kültür Mahallesi’nde 124 adet daire yapıldı. O dönem dairelerimiz yapıldı ancak ne kanalizasyon, ne yol, ne cami nede okul gibi hiçbir hizmetten faydalanamadık. Yıllarca bu sorunlarımızın çözümü için farklı farklı mercilere başvurduk. Sağ olsun 2012 yılında milletvekilimiz Prof. Dr. Eşref Taş’ın girişimleri ile aktarılan ödenek sayesinde yollarımız yapıldı. Yine aynı şekilde büyük sorununu yaşadığımız tapularımızı da kendisinin yakın ilgisi ve gayretleri sonucunda kavuştuk. Milletvekilimize şahsım ve diğer hak sahipleri adına teşekkürlerimizi iletiyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
19 Yıl Sonra Tapularına Kavuştular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN