Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediyesi’ne ‘Kentsel Tasarım’ Ödülü

Giriş Tarihi: 30.3.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 17:24
Bingöl Belediyesi’ne ‘Kentsel Tasarım’ Ödülü
Belediyesi proje ekibi tarafından hazırlanan Çapakçur Vadisi Projesi, Özel Kalem Dergisi’nin geleneksel olarak düzenlediği 7. yerel yönetim ödüllerinde kentsel tasarım projesi ödülüne layık görüldü.
Türkiye’nin yerel yönetimler Oscar’ları olarak bilinen Özel Kalem Dergisi tarafından düzenlenen 7. yerel yönetim ödülleri töreni İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Kampüsü’ndeki Süleyman Demirel salonunda yapıldı. Bingöl Belediyesi Çapakçur Vadisi Projesi ile kentsel tasarım kategorisinde yılın belediyesi seçildi. 14 farklı kategoride ödülün sahiplerini bulduğu törende kentsel tasarım kategorisinde Çapakçur Vadisi Projesi ile Belediye Başkanı Yücel Barakazi, şehrin kalkınmasına ve yeniden tasarlanmasına yön veren çalışmalarından dolayı ödüle layık görüldü.
Toplam 19 ödülün verildiği törende konuşan Özel Kalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri kurucusu Erengül Bilenser, "Güzel bir Türkiye, güzel işler yapmaya kendilerini adamış yerel yöneticilerle mümkün, biliyoruz. Yerel yöneticilerimizi alkışlamaktan ve Türkiye adına onlara teşekkür etmekten onur duyuyoruz" dedi.
Konu hakkında bir değerlendirmede bulunan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi ise, "Kentlerin gelişimi, kentsel ihtiyaçlarının ve yaşamsal manevra alanlarının öneminin farkındayız. Bu alanda sosyal, kültürel ve ekonomik faaliyetlere konu planlamalar ile kamu ve özel sektörün önündeki sıkışıklığı aşarak, gelişim sağlamayı sürdüreceğiz. Bu bakımdan belediyemiz Bingöl için öngördüğü kalkınma ve kamu yararı olan tüm faaliyetleri zaman geçirmeden yerine getirmek üzere sorumluluğunun bilincindedir. Çapakçur Vadi Projesi iddialı olduğumuz projelerden biri. Ödüle layık görüldüğümüz için Özel Kalem Dergisi yetkililerine ve çalışanlarına teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Bingöl Belediyesi bu proje ile Bingöl ili kentsel yaşam alanları üretmek amacıyla Çapakçur Vadisi rehabilitasyonu yapılmakta. Projeye konu Çapakçur Vadisi havzası yerleşime kapatılıp, sosyal, kültürel yaşam alanlarının üretilmesini hedeflenmekte. Su planlama, park rekreasyon, yerel bitkisel dokuya uygun vadi ıslahı, eğlence alanları, iaşe ve ibate alanları oluşturulmak üzere sıkışmış kent insanı için sosyal yaşam alanları üretilecek. Bölge insanı için sosyal yaşam alanı olma yanı sıra önemli oranda yatırım ve istihdam sağlanacak projeler ile Bingöl için önemli bir alan kazandırılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bingöl Belediyesi’ne ‘Kentsel Tasarım’ Ödülü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN