Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yetimler Kardeşlik İftarında Buluştu

Giriş Tarihi: 3.7.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 11:12
Yetimler Kardeşlik İftarında Buluştu
Belediyesi, Ramazan ayının 15. günü olan ’Dünya Yetimler Günü’ dolayısıyla kentte yaşayan yetim çocuklara yönelik iftar programı düzenledi.
Dünyanın dört bir yanına yardım ulaştıran İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, insanlığın dikkatini dünyadaki yetimlere çekmek amacıyla ’Dünya Yetimler Günü’ kutlanmasını teklif etmiş ve İslam İşbirliği Teşkilatı da vakfın bu teklifini kabul ederek her Ramazan ayının 15. gününü ’Dünya Yetimler Günü’ olarak kabul etmişti.
Bu yıl 2. kez idrak edilen Yetimler Günü nedeniyle Bingöl Belediyesi tarafından iftar programı düzenlendi. Yetim ve yetim aileleri ile birlikte kalabalık bir katılımın olduğu iftar programında yetimlere ’hiçbir zaman yalnız değilsiniz’ mesajı verildi.
Kardeşlik iftarı programına, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi ve eşi Pervin Barakazi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Burtaşkıray, İHH Bingöl Şube Başkanı Muhittin Gili, Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyeleri, Belediye Başkan yardımcıları Sabri Alkış ile Ragıp Atala, yetim aileleri ve yetim çocuklar katıldı.
"NİCE ÇOCUKLARIMIZ SAVAŞLARDA YETİM KALDI"
Programda konuşan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, "Bugün burada kardeşlik iftarı düzenlendi. Ramazan bereket ve rahmet ayıdır, Kur’an-ı Kerim’in indiği aydır. Bu rahmet buluşmalarının önümüzdeki zamanlarda da devam etmesini diliyoruz. Bütün dünyada özellikle şiddetin ve savaşın sardığı ülkelerde nice çocuklarımız yetim kaldı. Hep birlikte yetimlere birer anne kucağı olmak için elimizden geleni yapmalı, onlara destek olmak için gayret sarf etmeliyiz. Yetimlerin maddi imkanlarının karşılanmasının yanı sıra, onların başını okşamak, onların yanlarında olduğumuzu belli etmek en önemli hususların başında geliyor. Yetimlerin hepsi benim kardeşlerimdir. Yetim kardeşlerimize sonuna kadar sahip çıkalım, onları yalnız bırakmayalım. Bu duygularla herkese hayırlı Ramazanlar diliyorum" dedi.
BİNGÖL’DE 55 YETİME SPONSOR AİLE BULUNDU
İHH Bingöl Şube Başkanı Muhittin Gili ise, şuan dünyanın 52 ülkesinde her ay 70 bin yetime baktıklarını söyledi. Gili, "Verilere göre dünyada, yetim/öksüz ve terk edilmiş çocuklar olmak üzere 400 milyon çocuk var. Dünyadaki tüm yetimlere sahip çıkmamız lazım. İHH olarak güzel bir çalışma içerisindeyiz, Türkiye’de 10 bin yetime bakıyoruz. Bu 10 bin yetimin 4 bini Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da bulunuyor. Bingöl’de 55 yetime, sponsor aile bulduk. İnşallah yetim aile sayımızı 100’e çıkaracağız" diye konuştu.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Burtaşkıray da, "Bizlerde il müdürlüğü olarak dezavantajlı kesimlere hizmet vermeye çalışıyoruz. Çocuk, kadın, yaşlı bütün dezavantajlı kişilere son yıllarda maddi ve manevi anlamda, son derece güzel hizmetler sunuluyor" şeklinde konuştu.
İftar programında Yücel Barakazi ve eşi Pervin Barakazi yetim çocuklarla ayrı ayrı ilgilendi. Program, yetimlere çeşitli hediyelerin verilmesinin ardından son buldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yetimler Kardeşlik İftarında Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN