Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğrenciler “Adalet” Konusunu Tahlil Etti

Giriş Tarihi: 20.2.2015 09:58
’in Tatvan Sosyal Bilimler Lisesi 10. sınıf öğrencileri tarafından değerler eğitimi kapsamında düzenlenen programla “adalet” konusu tahlil edildi.
Okulun konferans salonunda düzenlenen ve Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, Yazı İşleri Müdürü Refik Aydın ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Yüzer’in de izleyici olarak katıldığı programda öğrenciler tarafından “adalet” konusu tahlil edilmeye çalışıldı. Sineviyon gösterisi, şiir, tiyatro, makale ve yazılarla “adalet” konusunu her yönüyle ele almaya çalışan öğrenciler, gündelik hayatta yaşanan olaylardan da örnekler vererek neyin adalet olduğu ve neyin adalet olmadığı konusu üzerinde durdular. Program öncesi yaptıkları röportajlarla halkın adalet konusundaki düşüncelerini de alarak sinevizyon aracılığıyla arkadaşlarıyla paylaşan öğrenciler, adalet anlayışının kişiler arasında farklılık gösterebileceğini aktarırken, asıl adalet kavramının asla değişmeyeceğine işaret ettiler.
Düzenlenen programın ardından öğrencileri tek tek tebrik eden Kaymakam Murat Erkan, “adalet” konusunun önemine vurgu yaptı. Öğrencilerin konuyu araştırma konusunda oldukça başarılı bir performans ortaya koyduğunu ifade eden Erkan, programın düzenlenmesinde emeği geçen öğretmen, öğrenci ve idarecilere teşekkürlerini iletti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrenciler “Adalet” Konusunu Tahlil Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN