’in Ekonomik Sorunları Tartışıldı

Giriş Tarihi: 11.3.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Bitlis’in Ekonomik Sorunları Tartışıldı
Garanti Bankası ve Dünya Gazetesi’nce organize edilen "Garanti Anadolu Seminerleri" kapsamında Prof. Dr. Kenan Mortan, li girişimcilerle bir araya geldi.
Bitlis Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Davut Tezcan’ın bürosunda düzenlenen programda; Mortan, kent merkezi ve ilçelerden gelen girişimcilerle toplantı yapıp, kentin ekonomisiyle ilgili katılımcıların sorunlarını dinledi.
Ardından gazetecilere açıklamada bulunan Mortan, "Garanti Anadolu Seminerleri" adı altında ülkenin 96 yerinde bu toplantıları yaptıklarını söyledi. Bitlis’te de girişimcilerle bir araya gelip sorunlarını dinlediklerini ifade eden Mortan, "Buradaki amaç, yerel ihtiyacı daha iyi kavrayan, yerelin potansiyelini daha iyi ortaya çıkartmaya dönük il profilinin çıkarılmasıdır. Bir anlamda şehrin profilini, şehrin aktörleriyle tartışıyoruz. 24 Mayıs’ta Bitlis’te genişletilmiş basın katılımlı bir seminer olacak. İstanbul basının gelmesi nedeniyle bir anlamda Bitlis ekonomisi, kendisini İstanbul basınına anlatacak. Barış süreci bir yere gelmeden bölgede yatırımcının gelmesi söz konusu değil. 6’ıncı bölge teşvikleri çok yerinde, çok doğru, iyi çalışılmış olmasına rağmen, sözler yerine getirilmiyor. Yatırımcı buraya geldiğinde ‘çalışan bulamam, enerji kesintisi yaşarım’ derse burada durmaz gider" dedi.
Programa Bitlis TSO Başkanı Tezcan ve Bitlisli girişimciler katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bitlis’in Ekonomik Sorunları Tartışıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN