Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BEÜ’de Yaşlılara Saygı Haftası Kutlandı

Giriş Tarihi: 20.3.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 19:03
BEÜ’de Yaşlılara Saygı Haftası Kutlandı
Eren Üniversitesi (BEÜ) Sağlık Hizmetleri MYO Yaşlı Bakımı Bölümü öğrencileri tarafından “18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası” çerçevesinde program düzenlendi.
Sağlık Hizmetleri MYO Konferans Salonu’nda gerçekleşen etkinliğe akademik ve idari personellerle çok sayıda öğrenci katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Okutman Hatice Öntürk, yaşlılığın hayatın çok özel bir süreci olduğunu belirtti. Öntürk; “Ülkemizde her yıl 18-24 Mart tarihleri arası Yaşlılara Saygı Haftası olarak kutlanmaktadır. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültür ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Yaşlılık dönemi itibar gerektiren bir dönemdir. Bu aynı zamanda bizim onlara bir minnet borcumuzdur. Yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi, daha aktif ve yaşama bağlı kılınmaları gerekir. Yaşlılarımız; aile ve çocuklarını büyütür ve topluma yararlı bir birey haline getirmeye çalışır. Ömürlerinin büyük bir kısmını ülkeye hizmetle geçirmiş insanların yaşlandıkları ve bakıma muhtaç oldukları dönemde, ömürlerinin sonuna kadar insan onuruna yakışır bir şekilde bakım talep etme hakları vardır. Ailelerinden ve çocuklarından bu hizmeti çeşitli nedenlerle alamayanlara bu hizmeti devletimiz sunmaktadır. Çevresinden ilgi gören yaşlılar daha sevecen, daha mutlu ve daha sağlıklı olurlar. Unutmayalım ki bir gün hepimiz yaşlanacağız. Konuşmamı sonlandırırken Bitlis Eren Üniversitesi olarak tüm büyüklerimizin Yaşlılara Saygı Haftası’nı kutlar, tüm yaşlılarımıza sağlıklı ve huzurlu bir ömür dilerim” dedi.
Program, Yaşlı Bakımı Bölümü öğrencilerinden Hülya Şimşek’in “Yaşlılarız Biz” adlı şiiri, Erkan Özkızmaz’ın “Benim Gözümden Yaşlılık” adlı metni, Kübra Kalkan’ın “Zordur Yaşlılık Bilemezsin” adlı şiiri, Cihat Özen’in “Feragat Edilmiş Bir Hayat” adlı söyleşiyi, Mizgin Bakır’ın “Gençliği Özleyiş” adlı şiiri, Dilan Güven’in “Ölen Eşe Mektup” adlı metni ve Muhammed Sabri Sancar’ın “Yaşlıları Severim” adlı şiiri okumasının ardından Mahir Peri ve Amine Eviz’in hazırladığı müzik dinletisiyle devam etti.
Etkinlik, Rektör Prof. Dr. Mahmut Doğru’nun eşi Yasemin Doğru’nun Gülbeyaz Albayrak’a çiçek takdim etmesinin ardından, Rektör Vekili Prof. Dr. Ercan Aksoy’un programı düzenleyen öğrencileri tebrik ederek çiçek vermesiyle sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BEÜ’de Yaşlılara Saygı Haftası Kutlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN