Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SGK’dan Genel Sağlık Sigortası Yapılandırması Çağrısı

Giriş Tarihi: 25.3.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 15:59
SGK’dan Genel Sağlık Sigortası Yapılandırması Çağrısı
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Sadullah Korkut, Genel Sağlık Sigortası borçlarının yapılandırılması için son tarihin 31 Mart olduğunu söyledi.
Genel Sağlık Sigortası (GSS) kapsamında borcu olan vatandaşların borçlarının yapılandırılması için son tarihin 31 Mart olduğunu ifade eden Korkut, “GSS kapsamında olan tüm vatandaşlarımız 31 Mart’a kadar nüfusa kayıtlı oldukları il veya ilçenin kaymakamlıklarına ya da SGK merkez veya ilçe müdürlüklerine başvurarak gelir tespitlerini yaptırsınlar. Ayrıca özelikle Torba Yasa Kanunu ile getirilen prim affının GSS kapsamında olan vatandaşlarımız açısından en geniş kapsamlı bir yapılandırmadır. Bugüne kadar herhangi bir öğrencilik durumunun sona ermiş ya da askerden terhis olmuş veya herhangi bir işten ayrılmış kişilerin mutlaka boşta kaldığı o süreler içerisinde gelir testi yaptırmaları lazım. Aksi takdirde sistem otomatikman resen tescillerini yaptırarak borç oluşturuyor. Bu hususu özellikle tüm GSS kapsamında olan vatandaşlarımıza hatırlatmak istiyoruz” dedi.
GSS kapsamına giren kişilerin uygulamadan pek haberdar olmadıklarını dile getirerek Korkut, “Vatandaşlarımız dönem dönem hastanelere gittiklerinde GSS prim borcu ile karşı karşıya geldiklerini görüyoruz. Bu tür sorunlarla vatandaşlarımız karşılaşmamaları için e-SGK sistemi üzerinden veya kurumlarımıza gelerek GSS kapsamında borcu olup olmadığını sorgulasınlar” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SGK’dan Genel Sağlık Sigortası Yapılandırması Çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN