Ahlatlılara Tarih Ziyafeti

Giriş Tarihi: 28.3.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Ahlatlılara Tarih Ziyafeti
Valiliğinin organizasyonu ile İstanbul’a giden Ahlatlı mahalle muhtar ve meclis üyelerine, Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil tarafından tarih ziyafeti sunuldu.
İstanbul’da bulunan bir otelin toplantı salonunda düzenlenen programa, Ahlat İlçe Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban, Bitlis Valisi adına programa katılan Valilik Özel Kalem Müdürü Kamuran Arvas, İl Genel Meclis Üyesi Erhan Akarsu, İstanbul Ahlatlılar Derneği Başkanı Adnan Ayber, Ahlat’tan gelen muhtarlar ile belediye meclis üyeleri katıldı. Tarihçi gazeteci yazar Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, özellikle bazı televizyon ve sinemalarda tarihi şahsiyetler ile ilgili yanlış bilgiler sunulduğunu ifade etti. TV dizileri ve sinemalarda bize mal olmuş yüksek şahsiyetlerin vasıflarının anlatılmadığını, onlara zarar veren unsurlarla gündeme taşıdıklarından dolayı sitemde bulundu. Ahlatlıların İstanbul gezisi ile ilgili kısa bir değerlendirme yapan Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, bu tür organizasyonların çok önemli olduğunu ifade ederek: “Sayın Valimiz, Kaymakamımız, Belediye Bakanımız, muhtarlarımız ve meclis üyelerimiz bu güzel organizasyonla bir araya gelmiş. Gerçekten çok güzel bir organizasyon olmuş” dedi.
Program sonunda ise Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil katılımcılara kitaplarından hediye etti. Daha sonra Kaymakam Tekbıyıkoğlu ve Başkan Çoban kısa bir değerlendirme konuşması yaptıktan sonra, güzel söyleyişi ve tarih ziyafetinden dolayı Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil’e teşekkür ederek Ahlat’ta da davet ettiler. Yapılan bu davet üzerine Tarihçi gazeteci yazar Prf.Dr. Ahmet Şimşirgili, CİNE 5’te ki programında Ahlat’ı gündeme getireceğini belirterek, Ahlat’ta da program yapmayı düşündüğünü söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahlatlılara Tarih Ziyafeti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN