Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aydınlar Beldesine Yeni Bir Cami Yapılacak

Giriş Tarihi: 30.3.2015 09:28 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:59
Aydınlar Beldesine Yeni Bir Cami Yapılacak
’in Adilcevaz İlçe Müftüsü Sait Dizen, Aydınlar beldesinde yapılacak olan cami inşaatı ile ilgili incelemelerde bulundu.
Aydınlar Belde Belediye Başkanı Arif Tusun ile birlikte beldeye bağlı Yolaltı Mahallesi’nde hayırsever vatandaş Orhan Emen tarafından tahsisi yapılan alanda inceleme yaparak bilgi alışverişinde bulunan İlçe Müftüsü Sait Dizen, “Aydınlar beldemizde bulunan bu mahallemize cami yapılması şarttır. Cami yeri yol kavşağına yakın olduğu için yoldan geçenlere de hizmet verebilir. En kısa zamanda bu mahallemizde cami inşaatına başlamayı düşünüyoruz” dedi.
Aydınlar Belde Belediye Başkanı Arif Tusun ise, mahallede bir camiye ihtiyaçları olduğunu belirterek, “Mahallemizde yaklaşık 30 hane bulunuyor. Burada yaşayan insanlarımız özellikle cuma namazları için Aydınlar beldesinin merkezine gelmek zorunda kalıyorlar. En kısa zamanda buraya bir cami yapılması gerekmektedir” dedi.
Caminin yer tahsisini yapan hayırsever vatandaş Orhan Emen ise, Başkan Tusun ve Müftü Dizen’e teşekkür ederek, resmi kurumların ve hayırsever vatandaşların yapılacak olan camiye katkıda bulunmalarını istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydınlar Beldesine Yeni Bir Cami Yapılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN