Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğrenciler Arası Gönül Bağı Eğitimle Pekiştiriliyor

Giriş Tarihi: 2.4.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı’nda (TEGV) gönüllü olarak görev alan Eren Üniversitesi (BEÜ) öğrencileri, okuldan arta kalan zamanlarında merkez ve kırsaldaki öğrencilere eğitim veriyor.
Üniversitenin çeşitli bölümlerinde okuyan üniversite öğrencileri, boş zamanlarını ilk ve ortaokul öğrencilerinin eğitimi için harcayarak gönül bağı kuruyorlar. TEGV’in Bitlis sorumlusu İlyas İçyer, il merkezinde 80 üniversite öğrenciyle yaklaşık 700 öğrenciye eğitim verildiğini söyledi. İçyer, “Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Bitlis Birimi olarak 2012 yılında Bitlisli iş adamı Ahmet Eren’in katkılarıyla öğrenim birimimizi kurduk. Birim kapsamında ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik etkinlikler düzenliyoruz. Şu anda Bitlis merkezde 2 okul ve aynı zamanda Mutki ve Tatvan ilçemizdeki öğrencilerimize de eğitimler veriyoruz. Verdiğimiz eğitimler kapsamında okuma alışkanlığı, drama etkinliği, bilişim odamız ve el becerisi odamız var. Buralarda çocuklar kendi yeteneklerini ortaya çıkarma fırsatı buluyor ve kendilerine olan özgüvenleri artıyor. Uyguladığımız etkinlikler sayesinde yılda 700 çocuğumuza eğitimlerimizi veriyoruz. Bunu toplamda gönüllülerimiz ve çalışanlarımızla birlikte 80 kişilik bir ekiple yapıyoruz. Öte yandan çalışmalarımıza her türlü desteği veren İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ederim” diye konuştu.
Bu çalışmaları merkezde yaygınlaştırmak adına gelecek tekliflere de açık olduklarını belirten İçyer, “Bakanlıkla olan protokol çerçevesinde çocukların serbest etkinlik saatlerinde bize yakın olan okullardaki öğrencilerimizle birebir ilgileniyoruz. Ancak bize yakın olmayan çocuklarımıza ise eğitim gönüllerimizi yönlendiriyoruz” dedi.
BEÜ Tarih Bölümü öğrencisi ve eğitim gönüllüsü Perihan Baran ise, üniversite son sınıf öğrencisi olduğunu ve arta kalan boş zamanlarını çocuklarla geçirdiğini belirterek, “İleriki öğretmenlik hayatımda bu bana tecrübe olacaktır. TEGV’de olmaktan ve gönüllü olarak çalışmaktan mutluyum ve huzurluyum” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrenciler Arası Gönül Bağı Eğitimle Pekiştiriliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN