Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BEÜ Öğrencilerine Yönelik Teknik Gezi

Giriş Tarihi: 27.4.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 27.4.2015 11:07
BEÜ Öğrencilerine Yönelik Teknik Gezi
Eren Üniversitesi (BEÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğrencilerine yönelik teknik gezi düzenlendi.
Fakülte Dekan Vekili Prof. Dr. Asem Nauşabayeva Hekimoğlu öncülüğünde Adilcevaz ilçesindeki süt fabrikası ve Tatvan’daki bir giyim ve tekstil işletmesine düzenlenen gezi ve incelemeye 8 akademik personel ve 55 öğrenci katıldı. Teknik gezide ilk olarak Tatvan’daki bir giyim ve tekstil işletmesine giden ekibe, işletme sahipleri tarafından üretim hakkında kalite kontrolünün yapıldığı bölüme kadar geçen süreçle ilgili bilgiler verildi. İşletmedeki fonksiyonların neler olduğu öğrenciler tarafından yakından incelendi.
Daha sonra Adilcevaz’da faaliyet gösteren süt fabrikasına ziyaret gerçekleştiren öğrenciler, gruplar halinde işletmeyi gezip, üretim süreciyle ilgili gözlem yaparak, yetkililerden sektörle ilgili bilgiler aldılar.
Teknik gezi sayesinde öğrencilerin sektörü tanıma imkanı bulduğunu belirten İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Asem Nauşabayeva Hekimoğlu, öğrencilerin okulda öğrendikleri teorik bilgileri yerinde görerek pratiğe dönüştürdüklerini ifade etti. Hekimoğlu; “Gezilerimize destek veren Rektörümüz Prof. Dr. Mahmut Doğru ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na teşekkür ediyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BEÜ Öğrencilerine Yönelik Teknik Gezi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN