Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’te Çocuklarla Buluşma Şenliği Düzenlendi

Giriş Tarihi: 16.5.2015 21:18 Güncelleme Tarihi: 16.5.2015 22:53
İnsani Yardım Derneği (Bitlis İHH) tarafından il merkezi ve ilçelerindeki yetim çocuklara yönelik Bitlis’in Tatvan ilçesinde “Çocuklarla buluşma şenliği’ düzenlendi.
Tatvan’da ki İşletme Düğün Salonunda düzenlenen yemekli etkinlikte hem yetim çocuklara unutulmaz bir gün yaşatıldı hem de yetimlere karşı farkındalık oluşturulmuş oldu. Çok sayıda vatandaşın katılım gösterdiği etkinlikte ayrıca Bitlis İnsani Yardım Derneği tarafından yetim çocuklara çeşitli hediyeler dağıtıldı.
Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen çocuklarla buluşma şenliği verilen yemek ve dağıtılan hediyelerin ardından Tatvan Sahilinde uçurtma şenliği düzenlemesi ve tiyatro sanatçısı ve sunucu Hüseyin Goncagül yönetimindeki Goncagül Çocuk Tiyatrosu ekibi tarafından çocuklara yönelik eğlenceli oyunlar sunulmasıyla son buldu.
Düzenlenen etkinlikte konuşan Bitlis İHH Derneği Başkanı Muzaffer Taşcan, Bitlis ve ilçelerindeki yetimlerle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı tarafından ‘Yetim Gülerse Dünya Güler’ sloganıyla başlatılan ‘Çocuklarla Buluşma Şenliği’nin bu yılda Tatvan’da yoğun bir katılımla gerçekleşmesinden duyduğu mutluluğu dile getiren Taşcan, düzenlenen etkinlikte kendilerini yalnız bırakmayarak yetimlere unutulmaz bir gün yaşatan herkese teşekkürlerini iletti
Etkinlikler kapsamında yemek ikramında bulunulduğunu ve yetim ailelerine hediye dağıtımı yapıldığını kaydeden Muzaffer Taşcan, dernek olarak şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada yetimlerin yalnız bırakmayacaklarını sözlerine ekledi.
Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy ise, düzenlenen etkinlik sayesinde yetimlerle ilgili farkındalık oluşturulmasına katkıda bulunulduğunu belirterek, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.
Düzenlenen etkiliğe sivil toplum kuruluşu temsilcileri, yetim çocuklar ve aileleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bitlis’te Çocuklarla Buluşma Şenliği Düzenlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN