Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediyesi’nden Temizlik Kampanyası

Giriş Tarihi: 18.5.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 15:40
Bitlis Belediyesi’nden Temizlik Kampanyası
Belediyesi temiz bir yaşamı inşa etmek için ve kamuoyunda çevrenin korunmasına dair farkındalık oluşturmak amacıyla temizlik kampanyası başlattı.
Bir hafta boyunca kentin farklı bölgelerinde devam edecek olan kampanyanın startı, 100. Yıl Atatürk Ortaokulu öğrencilerinin katılımı ile yapıldı. ‘Şehir Benim, Şehrime Sahip Çıkıyorum Kirletmiyorum’ sloganlarıyla başlayan temizlik kampanyasına Bitlis Belediyesi Eş Başkanı Hüseyin Olan, belediye meclis üyeleri, belediye personelleri ile çok sayıda öğrenci ve vatandaşın katıldı. Bitlis Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından üzerinde Kürtçe ve Türkçe yazıların olduğu şapka, eldiven ve önlüklerin dağıtılması ile başlayan kampanya hakkında açıklamalarda bulunan Eş Başkan Hüseyin Olan, sağlıklı bir geleceğin korunacak bir doğayla ancak mümkün olacağını söyledi. Olan, “Bir hafta boyunca kentte devam edecek kampanyamızın startını bugün verdik. ‘Şehrimi Seviyorum, Şehrime Sahip Çıkıyorum Kirletmiyorum’ şiarıyla başlattığımız kampanya ile şehrimizi ve geleceğimizi koruduğumuzu bir kez daha insanlarımıza duyuracağız. Biz belediye olarak temizlik konusunda olabildiğince hassas yaklaşmaya çalışıyoruz. Ama halkımızın da çevreyi kirletmeyerek bizlere yardımcı olması lazım. Çevre hem temizlenerek hem de kirletmeyerek temiz tutulur. Ayrıca, bu kampanyada en çok çocukların yer alması gerektiğini düşünerek onları daha çok dahil ettik. Bu gelecek onların çünkü” dedi.
Daha sonra esnafları ziyaret eden Eş Başkan Hüseyin Olan ve beraberindekiler, burada kampanyaya katılan öğrencileri kutlayarak, geleceğine sahip çıkarak gösterdikleri yaklaşımlarından ötürü tüm öğrencilere teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bitlis Belediyesi’nden Temizlik Kampanyası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN