İlim Yayma Cemiyeti ’te Şube Açtı

Giriş Tarihi: 21.5.2015 18:38 Güncelleme Tarihi: 22.5.2015 03:26
İlim Yayma Cemiyeti Bitlis’te Şube Açtı
Türkiye’nin en köklü sivil toplum kuruluşundan biri olan İlim Yayma Cemiyeti, 155. şubesini ’te açtı.
Endüstri Meslek Lisesi’nin bahçesinde düzenlenen şubenin açılış programına İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Yusuf Tütün, İlim Yayma Cemiyeti İstişare Heyeti Başkanı Vali Yardımcısı Ömer Faruk İlhan, Vali Vekili Salih Atun, kurum amirleri, milletvekilleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı. Açılış konuşmasını yapan cemiyetin Bitlis Şube Başkanı Mustafa Cengiz, tüm katılımcılara teşekkür etti.
60 yıla aşkındır memleketin ilim ve irfan hayatına ciddi katkılar sunan İlim Yayma Cemiyeti’nin Bitlis’te yeni bir şube açtığını belirten İlim Yayma Cemiyeti İstişare Heyeti Başkanı Vali Yardımcısı Ömer Faruk İlhan, “Bugüne kadar ortaya konulmuş hizmetlerinden dolayı cemiyetin aramızda bulunmayan rahmetli kurucularına Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.
İlk hedeflerinin ilin yurt ihtiyacını gidermek olacağını ifade eden İlhan, bununla ilgili arazi tespit çalışmalarının başladığını söyledi.
İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Yusuf Tütün ise, cemiyetin 1951 yılında 68 fedakar kişinin girişimiyle açıldığını, tüm baskı ve engellemelere rağmen kısa süre içerisinde İstanbul İmam Hatip Lisesi’ni faaliyete koyarak hizmet çalışmalarına başladığını belirtti. Türkiye’nin 81 ilinde ve ilçelerde 155 şube ve 130 öğrenci yurduyla hizmet sunduklarını hatırlatan Tütün, “Bu yurtlarımızda 5 bin öğrenci okutulmaktadır. Bu rakamları daha da arttırmak için çalışmalar yürütüyoruz. Ülkenin en köklü cemiyetlerindendir. Bu cemiyetlerden ben dahil olmak üzere birçok insan fayda görmüştür. Bu topraklarda ecdadımızın davalarını yüceltmek adına uğraş göstermekteyiz. Diyebiliriz ki İlim Yayma Cemiyeti bütün STK’ların baba ocağıdır” diye konuştu.
Yapılan kısa konuşmaların ardında katılımcılara plaketler verilerek şubenin açılış kurdelesi kesildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlim Yayma Cemiyeti Bitlis’te Şube Açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN