Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaz Kur’an Kursu Kayıtları Başladı

Giriş Tarihi: 17.6.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 17:15
Yaz Kur’an Kursu Kayıtları Başladı
Bu yıl “Haydi Çocuklar Kur’an Ayında Kur’an’la Buluşalım” sloganıyla açılacak olan Yaz Kur’an Kursu için kayıtların başladığı bildirildi.
Konu ile ilgili bir açıklama yapan Ahlat İlçe Müftüsü Orhan İmamoğlu, 22 Haziran 2015 tarihinde yaz Kur’an kurslarının açılacağını belirterek, kursa katılacak olanların en yakın cami ve Kur’an kurslarına kayıt yaptırabileceklerini söyledi. Müftü İmamoğlu açıklamasında Kur’an kurslarına ilkokul, ortaokul, lise ve gerekirse yetişkinlerin de katılabileceğini vurgulayarak konuşmasına şöyle devam etti:
“Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda okulların tatil olduğu dönemde Yaz Kur’an Kursları açılacaktır. 22 Haziran’da başlayacak olan kurslarımız 3 dönemden oluşacaktır. Her dönem 3 hafta olup bu dönemlerde kendi içinde öğrenci seviyelerine göre 3 kurs şeklinde düzenlenecektir. 22 Haziran’da başlayacak olan kurslarımız 21 Ağustos 2015 tarihinde sona erecektir. Yaz Kur’an kurslarımız merkez ve köylerimizde bulunan tüm cami ve Kur’an kurslarımızda görevlilerimizce verilecektir. Ayrıca görevlilerimize Yaz Kur’an kursları ile ilgili 3 günlük bir seminer verdik. Kurslarımız günde 3 saat haftada ise toplam 15 saat verilecektir. Cami veya Kur’an kurslarının durumuna göre sabah veya öğleden sonra verilecek olan Kur’an kurslarımızı bir namaz vaktine denk getirerek öğrencilerimizin namazlara katılımı da sağlanacaktır. Kurslarımıza ilkokul, ortaokul, lise öğrencileri ve gerektiği takdirde yetişkinlerde katılabilecekler. Öte yandan bu yıl Kur’an kurslarımızda yaklaşık 4 bin adet dini kitapta ücretsiz olarak dağıtılacaktır. Merkezde 30, köylerde 26 toplam 56 cami ve 12 Kur’an kursumuzda Yaz Kur’an kursları açılacaktır. Şimdiden tüm öğrencilerimize zihin açıklığı dilerken, görevlilerimize ise başarılar diliyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaz Kur’an Kursu Kayıtları Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN