Ahlat’ta Cadde Ve Sokaklar Sil Baştan Yenileniyor

Giriş Tarihi: 1.7.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 1.7.2015 14:39
Ahlat’ta Cadde Ve Sokaklar Sil Baştan Yenileniyor
’in Ahlat Belediyesi ilçede başlattığı cadde ve sokakları yenileme çalışmaları devam ederken, çarşı içi ile sokak aralarında başlattığı bazalt taşı ve kilitli parke taşı döşeme çalışmalarının ise tüm hızıyla devam ettiği belirtildi.
İlçede yapılan çalışmalar ile ilgili bir açıklama yapan Ahlat Belediye Başkanı A. Mümtaz Çoban, Ahlat’ta yatırımlarla ilgili çalışmaların devam ettiğini belirterek: “Ahlat’ta ciddi bir yatırım programına başladık. Çarşı içi cadde ve sokakları sil baştan yeniliyoruz. Kısa ve uzun vadeli çalışma programlarımız belli plan ve programlar çerçevesinde devam ediyor. Mevsim itibari ile ilk önce yollarımızı ele aldık. Ardından ağır kış şartları nedeniyle bozulan, tahrip olan ve kullanılamaz halde olan yollarımız için çalışma başlattık. Şehir içinde ise cadde ve sokak aralarında hem kilitli parke taşı döşüyoruz hem de kaldırımları sil baştan yeniliyoruz. Fen İşleri ile İmar Müdürlüğümüz teknik personelleri de çalışmaları yerinde takip ediyor. İlçedeki kaldırımları eski görünümlerinden kurtararak bazalt taşıyla sil baştan yeniliyoruz” dedi.
"CADDE VE SOKAKLARI YENİLİYORUZ"
Ahlat Belediyesinin hazırladığı projeler çerçevesinde kaldırımları yenileme çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirten Başkan Çoban; “Proje kapsamında Erkizan Mahallesi Aşağı Çarşı’da daha önceden karosiman kaplama olarak yapılan ve ekonomik ömrünü tamamlayan kaldırımların tamamını söktük. Soğuk ve dona karşı dayanıklı doğal bazalt taşı ile kaplaması yapıldı. Bu bağlamda Erkizan Mahallesi Aşağı Çarşı’da eski kaldırım karosimanları sökülerek yeniden bazalt taşı ile kaldırım düzenlemesi işi yapılarak gerçekleştirildi. Şimdi ise Selçuklu Çarşısında ana caddesinin bazalt taşı ile yeniden yapımı gerçekleştirilmiştir. Ayrıca Akkoyunlu Camii’nin bulunduğu mevkiinin ekonomik ömrünü tamamlayan eski karosiman kaldırımlarının söküm işlemi tamamlanmış ve yeniden bazalt taşı ile yapılarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Selçuklu Çarşısındaki Cadde ve sokaklarda ki çalışmalarımız ise belediyemiz teknik personellerimizin kontrolünde devam ediyor. Belediyemizce projesi yapılan ve ilçemizdeki her iki çarşının bütün kaldırımlarını kapsayan bu proje kapsamında eski kaldırım karosu sökülmeyen ve bazalt taşı ile kaplanmayan kaldırımları kalmayacaktır. İlçemiz her şeye layık. Bu nedenle bıkmadan, usanmadan, planlı ve programlı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahlat’ta Cadde Ve Sokaklar Sil Baştan Yenileniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN