Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yetim Ve Öksüz Çocuklar İftar Yemeğinde Buluştu

Giriş Tarihi: 4.7.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 6.7.2015 09:09
Yetim Ve Öksüz Çocuklar İftar Yemeğinde Buluştu
’in Ahlat Belediyesi tarafından düzenlenen iftar yemeğinde Ahlat İlçe Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu ve Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban, ilçede bulunan yetim ve öksüz çocuklarla bir araya geldi.
Ahlat Belediyesi tarafından bir lokantada düzenlenen iftar yemeğinde yetim ve öksüz çocuklarla bir araya gelen Kaymakam Tekbıyıkoğlu ve Başkan Çoban, çocuklarla bir süre sohbet ettiler. Çocuklara yakın ilgi ve alaka gösteren Kaymakam Tekbıyıkoğlu ve Başkan Çoban, böyle güzel bir iftar yemeğinde bir arada olmaktan mutlu olduklarını ifade ettiler. Düzenlenen iftar yemeğinin ardından bir açıklama yapan Ahlat ilçe Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, dezavantajlı kesimler diye tanımlanan gurupların içerisinde belki de en dezavantajlılarının öksüz ve yetim çocuklar olduğunu belirterek: “Bunlar bizim öncelikli hedef guruplarımızın arasındadır. Biz bu çocuklarımıza hep gözümüzün nuru gibi bakmak istiyoruz. Bugün Belediye başkanımızın misafiri oldular. Belki anne ve babaları olmayabilir ama belediyelerimiz ve devlet tüzel kişiliği bunların hem anneleri hem de babalarıdır. Onlara böyle titizlikle davranmaktan oldukça mutluluk ve huzur duyuyoruz” dedi.
Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban, yetim ve öksüz çocuklarımızı sadece bugün için değil her zaman hatırladıklarını ifade ederek, “Yetim ve öksüz çocuklarımızla bir araya geldik. Bu çocuklarımızı unutmamak için, sosyal belediyeciliğinde ilkesi gereği olarak böyle bir iftar yemeği organize ettik. İlçe Kaymakamımızın da teşrifleriyle birlikte bu çalışmayı yürüttük. Bu sadece bugüne mahsus bir şey olmayacaktır. Bu çocuklarımızın sıkıntı yaşamaması için hayatın içerisinde ki her günümüzü onlarında sıkıntılarını düşünerek, bilerek izahat edeceğiz. Cenab-ı Hak vatandaşlarımızın da Ramazan-ı Şerifini kabul etsin. Bu mübarek ayda bu çocuklarımıza göstereceğimiz ilgi belki de hayırların en iyisi olacak diye düşünüyorum” dedi.
Düzenlenen iftar yemeğine Ahlat ilçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar da katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yetim Ve Öksüz Çocuklar İftar Yemeğinde Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN