Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’te ET Fiyatları Cep Yakıyor

Giriş Tarihi: 6.7.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 7.7.2015 13:15
Bitlis’te ET Fiyatları Cep Yakıyor
(İHA) – Bitlis’te Ramazan ayıyla birlikte et fiyatlarının yükselmesi tepkiye neden oldu.
Ramazan öncesi normal olan et fiyatları, Ramazan ayının başlamasıyla birlikte adeta tavan yaptı. Et fiyatlarının yükselmesine tüketiciler kadar satış yapamayan kasaplar da tepki gösteriyor. Tüketiciler, artan et fiyatı nedeniyle ‘Etin artık fakirin yemeği değil hayali olduğunu’ belirtiyorlar. Kasaplar ise, et fiyat artışlarının kendilerinden kaynaklanmadığını ileri sürüyorlar.
Fiyat artışının hayvan yetersizliğinden kaynaklandığını savunan kasaplardan Cahit Altun, Ramazan ayının başlamasıyla birlikte et fiyatında artışın olduğunu, bu artışın devam edeceğini söyledi. Altun, “Et fiyat artışı kasaplardan kaynaklanmıyor. Bizler hayvan bulmakta zorlanıyoruz. Hayvana talep çok, fakat hayvan yok. Özellikle bölgemizde gün geçtikçe hayvan yetiştiriciliği azalıyor. Bu da ister istemez et fiyatlarına yansıyor. Ramazan ayından önce et fiyatları uygundu. Bizimde satışımız iyiydi. Tüketicide alabiliyordu. Ramazan ayının başlamasıyla birlikte fiyatlar yükseldi. Tüketicinin alım gücü ise düştü” dedi.
Şu an itibariyle kırmızı etin kilosunu 33 TL’den sattıklarını ifade eden Altun, “Bugün itibariyle kırmızı et fiyatının kilosu 33 TL’dir. Bu fiyatlar daha da yükselecektir. Önümüzdeki günlerde kırmızı etin kilosunu 50 TL’ye çıkmasından endişe ediyoruz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bitlis’te ET Fiyatları Cep Yakıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN