Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adilcevaz’da Bayramlaşma

Giriş Tarihi: 18.7.2015 09:18 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Adilcevaz’da Bayramlaşma
’in Adilcevaz Belediyesi tarafından resmi bayramlaşma töreni düzenlendi.
Adilcevaz Kültür ve Sanat Evi’nde gerçekleştirilen resmi bayramlaşma töreninde konuşan Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy, bayramların milli ve manevi değerlerin gözle görülür bir şekilde öne çıkmasına, kardeşlik duygularının pekişmesine ve sahip olunan imkanların paylaşılmasına vesile olan özel günlerin olduğunu söyledi. Başkan Gürsoy, "Bayramlar insanları bir birine daha çok yaklaştırdığı, sevinçlerin ve mutlulukların daha da arttığı ve birlik ve beraberliğin daha çok idrak edilip yaşadığı yaşandığı günlerdir. Aynı zamanda kırgınlıkların, küskünlerin, unutulduğu bir kenara bırakıp insanların bir birine gönlünü ve kucak açtığı günlerdir" dedi.
Adilcevaz Kaymakamı Özer Özbek ise, Ramazan Bayramı’nın müstesna günlerden olduğunu ifade ederek, "Eşin, dostun özlem ve muhabbetle kucaklaştığı, yoksulların ve kimsesizlerin hatırlandığı, küskünlüklerin ve kırgınlıkların yerini sevgiye, dostluğa terk ettiği bu günler, toplumsal dayanışma arzumuzun ve birlikte yaşama sevincimizin ruhlarda ve gönüllerde yer etmesinin de önemli dayanaklarından birisidir. Milletimizin manevi değerleri arasında önemli bir yeri olan Ramazan Bayramı, İslam aleminin sevinç ve neşe günü olmakla beraber bütün insanlığa da barış ve kardeşlik müjdelemektedir. Bu nedenle bayramın amacına uygun bir şekilde idrak edilmesi en büyük temennimizdir" diye konuştu.
Program kapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı ziyaret edilerek asker ve polislerin bayramı kutlandı.
Programa Yargıtay Üyesi Ertan Yüzer, Cumhuriyet Savcısı Veysel Sular, Adilcevaz Garnizon Komutanı Yüzbaşı Mesut Başkurt, Adilcevaz Meslek Yüksekokulu Müdürü Murat Çelik, Emniyet Müdür Yardımcısı Salih Engin, il genel meclis üyesi Halil Sergici, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Kerim Çokyaman, kamu kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adilcevaz’da Bayramlaşma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN