Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da Kentsel Dönüşüm Harekatı Başladı

Giriş Tarihi: 6.3.2015 17:38 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:27
Bolu’da Kentsel Dönüşüm Harekatı Başladı
Belediyesi tarafından Ağda Camisinden eski Emniyet Müdürlüğü binasına inen yol, İsmetpaşa Caddesi’nin tamamı, oradan Stadyuma inen yol ve pazaryerinin tamamını kapsayan 40 dönümlük alanda kentsel dönüşüm projesi gerçekleştirilecek. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Hiç kimsenin kaybı olmayacak aksine mülk sahibi herkes büyük oranda karlı çıkacak” dedi.
Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu’da gerçekleştirilecek devasa Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili basın mensuplarına bilgiler verdi. Heyecan verici büyüklükteki proje ile Boluluların yıllardır özlemini çektiği modern pazaryerine kavuşması sağlanmış olacak. Aynı zamanda proje dahilinde hayata geçirilecek 2 bin araçlık otopark ile de otopark sorunu Bolu’da tamamen tarih olacak. Proje ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “40 bin metrekarelik alanda devasa bir proje gerçekleştirilecek. Bizim belediye olarak istediğimiz tek yer projenin bodrum katında oluşan katlı otopark ve bir üstünde oluşacak pazaryeri. Onun dışındaki ticari alanların ve yaşama alanlarının tamamı mülk sahiplerinin olacaktır” dedi.
Başkan Yılmaz, “Yeni Kentsel Dönüşüm olarak çalıştığımız alan Pazaryeri Projesi’dir. Biliyorsunuz Belediye Başkanı olduğumuz günden bu güne kadar bu proje üzerine çalışıyoruz ve hatta Pazaryeri Projesi üzerine de bizim avam projemiz hazırlanmıştı ve bunun sunumunu sizlere de yapmıştık. Tabi o günün şartlarında sadece Belediyeye ait mülk olan Pazaryerini bu projeye dahil tutmuştuk. Fakat bu proje şu an Kentsel Dönüşüme girince Ağda Camisi’nden eski Emniyet Müdürlüğü’ne inen yol, İsmetpaşa Caddesi’nin tamamı, oradan Stadyuma inen yol ve pazaryerinin tamamını kapsayan 40 dönümlük alanda gerçekleşecek. Bu kentsel dönüşüm projesi ile birlikte belirlediğimiz 40 dönümlük alanda, eski binalar, işyerleri ve pazaryeri tamamen yok edilerek yeni bir şehircilik örneği içerisinde ciddi bir planlama ile bu bölgeyi planlamaya başladık. Bu konuda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile beraber çalışmaları yürütüyoruz” diye konuştu.
Yapılacak ticari alan içersinde yer alan işyerlerinin mülk sahiplerinin olacağını ifade eden Yılmaz sözlerine şöyle devam etti;
“Böyle bir ticari alan içerisinden Bolu Belediyesi olarak biz bir şey talep etmiyoruz. Buralar kimlere taksim edilecek? Tamamı buralarda mülk sahibi olan insanlara taksim edilecek. Tabi İsmetpaşa Caddesi’nde yapılacak ticari alanla pazaryeri katı arasında bir kat daha ortaya çıkacak ve o katta tamamen mülk sahiplerinin olacak. Bütün amacımız buradaki mülk sahiplerinin mülklerini mevcutlarından daha fazla hale getirebilmek ve dolayısıyla vatandaş memnuniyetini alabilmek ve aynı zamanda depremde sağlıklı düzgün yapılarda vatandaşlarımızın güven içerisinde yaşamalarını sağlamak. Ayrıca Kentsel Dönüşüm projesi adı altında kentimizi geleceğe doğru sağlıklı hazırlamak. Bu proje çok basit anlamı ile Bolu’nun kent merkezinde devasa bir ticari merkez ve aynı zamanda konut anlamında çok ideal, modern ve güvenli konutlar oluşturulmasını hedeflemektedir.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bolu’da Kentsel Dönüşüm Harekatı Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN