Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da 4 STK’dan Teröre Sert Tepki

Giriş Tarihi: 3.4.2015 17:38 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın Çağlayan Adliyesi’nde teröristler tarafından şehit edilmesinin yankıları devam ederken, MÜSİAD, Memur-Sen, İHH ve İlim Yayma Cemiyeti Şubesi tarafından yapılan basın açıklamasında teröre ve teröristlere tepki gösterildi.
MÜSİAD Bolu Şubesi’nde düzenlenen basın açıklamasında konuşan MÜSİAD Bolu Şube Başkanı Eyüp Uzun, “Yapılan bu haince saldırı, Türkiye Cumhuriyetinin birlik ve beraberliğinin bozulmasına, bağımsız yargıya müdahale amacı taşımaktadır. Son olay bir kez daha gösterdi ki, terörün, ideolojisi, dini, milliyeti, iyisi, kötüsü olmaz. Teröre hep birlikte karşı çıkılmalıdır. Bu haince olayın arkasında olanların, destek verenlerin de en kısa sürede yüce adalet karşısına çıkarılacaklarına olan inancımız tamdır” dedi.
Memur-Sen Bolu İl Temsilcisi Ahmet Koçak da, “Çağlayan Adliyesi’nde iki terörist gezi olaylarında hayatını kaybeden Berkin Elvan ile ilgili soruşturmayı bahane ederek savcımız Mehmet Selim Kiraz’ı şehit ettiler. Aslında bu kurşun bize yani milletimize sıkılmıştır. Eylem esnasında Berkin Elvan’ın sapanla taş atan fotoğrafım da duvara asan teröristler vahşi yüzlerini bir kez daha göstermiş oldular” şeklinde konuştu.
Bolu İnsan Hakları ve Hizmet Derneği (İHH) Başkanı Fethi Sarımsakçı ise, “Ağaç değerlidir, insan en önemli ve değerli varlıktır. Gezi denilen kargaşa ve kendini bilmezlikle başlayan olayın bir sonucu olan bu vahşeti şiddetle kınıyoruz. Ağaç için başladığı öne sürülen gezi, bugün insanın değerini anlayamamış çürük ağaçla özdeşleşmiş terörist zihniyetlerce bir fidanın canına mal oldu. Amaçları ülkeyi karıştırmak olan ve kendilerinden başka hiçbir canı önemsemeyen bu kokuşmuş zihniyet yok olmaya mahkumdur. Ey teröristler, uydurmalarınızın arkasına artık sığınamayacaksınız” dedi.
Son olarak söz alan İlim Yayma Cemiyeti Bolu Şubesi Başkanı Nezih Aşık da, “Bizler sivil toplum kuruluşları olarak, birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde 155 şubesi 64 yıllık geçmişi olan, ilim yayma cemiyeti Bolu şubesi olarak, bu kadim geçmişinde bünyesinde birçok devlet ve ilim adamı yetiştiren cemiyetimiz, kıymetli savcımız Mehmet Selim Kiraz’a yapılan bu menfur terör saldırısını en şiddetli şekilde kınamaktadır. Bundan sonra böyle olayların olmaması ümidiyle, merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bolu’da 4 STK’dan Teröre Sert Tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN