’da 3 Mayıs Dünya Türkçülük Günü Kutlandı

Giriş Tarihi: 4.5.2015 17:18 Güncelleme Tarihi: 4.5.2015 17:31
Bolu’da 3 Mayıs Dünya Türkçülük Günü Kutlandı
Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde 3 Mayıs Dünya Türkçülük Günü kutlandı. Kutlamalara yüzlerce öğrenci ve vatandaş katılırken, üniversite etrafında yürüyüş yapılarak sloganlar atıldı.
Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gölköy Kampüsü’nde toplanan Bolu Ülkü Ocakları ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi Türk Dünyası Topluluğu üyeleri ellerinde Türk bayrakları ve pankartlarla okul etrafında sloganlar atarak yürüyüş yaptı. Üniversite etrafında yürüyerek “ Ne Mutlu Türk’üm diyene”, “ Bozkurtlar burada çakallar nerede” ve “ Ferman Başbuğ’un fakülteler bizimdir “ sloganları atan grup daha sonra aktivite merkezi önünde toplanarak basın açıklaması yaptı.
Grup adına konuşan Abant İzzet Baysal Üniversitesi Türk Dünyası Topluluğu Başkanı Furkan Şahin, Türkçü fikriyatın temsilcileri ve takipçileri olduklarını belirterek, “ Türkçülük fikri, Mete Han’ın, Çiçi Yabgu’nun Kür Şad’ın, Bümin Kağan’ın, Bilge Kağan’ın, Kül Tigin’in, Tonyukuk’un, Alparslan’ın, Timur’un, Enver’in ve nice sayısız Türk ulusunun amansız mücadelelerinin bir ürünü olarak Türk’ün binlerce yıllık tarihinden süzülerek günümüze kadar gelmiştir. Geçen zaman içerisinde tarih, Türkçüleri defalarca haklı çıkarmasına rağmen bugün yine Türkçülük fikri, karalanmakta, aşağılanmakta ve Türkçüler baskı altına alınmaya mahkum edilmeye çalışılmaktadır. Tarihin çeşitli dönemlerinde Türkçülüğe ve Türkçülere reva görülen bu hayasız bu soysuz muamelelerin faillerinin tek bir ortak yanı var ki, o da Türk düşmanlığıdır. Baskıdan işkenceden tabuluktan Atsızların Togan’ların Türkkan’ların Alparslan’ların şahsiyetinde alnının akıyla çıkan Türkçülük fikri yine bugünde o kutlu yol göstericilerinin izinden gidenlerce aynı tehditlere göğüs germeye hazırdır. Ve bu uğurda her türlü fedakârlık göstererek zafere yürüyeceğine inancı ise tamdır. Bizler geçmişte olduğu gibi bugün de Türkçü fikriyatın temsilcileri ve takipçileriyiz. Bunun sonunda türlü türlü sıkıntılar heba olan hayatlar, baskılar işkenceler, tabuluklar olsa da bu mukaddes fikir muzaffer olacaktır. Kampüsler üniversiteler bizimle şekillenecek güneş bayrak gök çadırımız olacaktır, şayet bir gün yaptıklarımız yargılanacak olursa son sözümüzde ilk sözümüz gibi “ Türk Irkı Sağolsun” olacaktır” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bolu’da 3 Mayıs Dünya Türkçülük Günü Kutlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN